Zwiększenie liczby połączeń Toruń Główny – Sierpc – Toruń Główny

Zwiększenie liczby połączeń Toruń Główny – Sierpc – Toruń Główny

02 kwietnia 2022 | Autor: Szymon Suliński | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Od 1 kwietnia 2022 roku czyli 2 miesiące po przywróceniu pociągów pasażerskich na odcinku Toruń Wschodni – Sierpc została zwiększona ich liczba z 3 do 5 par w dni powszednie. To wspaniała wiadomość dla podróżnych, ponieważ oferta przewozowa ulega poprawie i pozwoli w większym stopniu korzystać z pociągów osobowych spółki Arriva RP. Schemat 5 par połączeń Toruń Główny – Sierpc – Toruń Główny wygląda dosyć przyzwoicie i pozwoli na poważniejsze traktowanie kolei jako codziennego środka transportu dla lokalnych społeczności.

 

Autobus szynowy MR4055/MRD4255 przewoźnika Arriva RP wyjeżdża ze stacji Sierpc. Fot. Szymon Suliński

 

Szczegółowy rozkład jazdy można zobaczyć na stronie przewoźnika:  https://arriva.pl/art/files/1163 Układ połączeń wydaje się sensowny i powinien w większym stopniu spełniać potrzeby podróżnych i przyciągnąć następnych. Do wykonania obiegów zaangażowane będą 2 autobusy szynowe. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem doczekamy się bezpośrednich pociągów z Torunia do Płocka i Nasielska a nawet Warszawy przez Sierpc. Jest to jak najbardziej możliwe do zrealizowania po nawiązaniu współpracy Urzędów Marszałkowskich Województw Kujawsko – Pomorskiego i Mazowieckiego, a także przewoźników Arriva RP i Kolei Mazowieckich.

 

Autobus szynowy 628/928 659 przewoźnika Arriva RP zbliża się do przystanku osobowego Podwierzbie.
Fot. Szymon Suliński

 

Niezwykle cieszy fakt, że czasy w których to połączenia kolejowe zwłaszcza na liniach lokalnych były tylko likwidowane są już za nami i miejmy nadzieję, że nigdy nie wrócą i już zawsze kolej będzie postrzegana jako ważny środek transportu, a liczba połączeń pasażerskich będzie tylko rosła czego najlepszym przykładem w ostatnich miesiącach jest sierpecki węzeł kolejowy. Pozostaje mieć nadzieję, że w Urzędach Marszałkowskich i kolejowych przewoźnikach pasażerskich już na zawsze będzie panowała świadomość, że tylko solidna oferta przewozowa pozwoli na uzyskanie dobrej frekwencji podróżnych i traktowania kolei jako dobrego, codziennego środka transportu.