FlixTrain dodaje kolejne nowe trasy, po raz pierwszy do Szwajcarii

FlixTrain dodaje kolejne nowe trasy, po raz pierwszy do Szwajcarii

14 maja 2022 | Źródło: FlixTrain / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Flix wyznacza kurs na ekspansję usług. W najbliższych tygodniach FlixTrain uruchomi w sumie trzy nowe linie, dzięki czemu nie tylko doda kilkanaście nowych przystanków do pierwszej prywatnej sieci pociągów dalekobieżnych w Niemczech, ale także po raz pierwszy uruchomi połączenia transgraniczne do Bazylei w Szwajcarii. Sieć FlixTrain, obejmująca łącznie około 70 miejscowości, jest tym samym większa niż kiedykolwiek wcześniej. Od początku czerwca firma znacznie zwiększy również liczbę kursów na trasach Monachium - Kolonia - Hamburg oraz Hamburg - Berlin - Lipsk.

 

Fot. Flixtrain

"W lecie tani bilet za 9 euro grozi całkowitym przepełnieniem pociągów w całych Niemczech. Dzięki nam każdy ma miejsce siedzące, może wygodnie schować swój bagaż i nie musi się przesiadać - niezależnie od tego, czy jedzie do pracy, na wakacje, czy w odwiedziny do rodziny" - mówi André Schwämmlein, współzałożyciel i dyrektor generalny Flix. "Jeśli chcesz zainteresować ludzi zrównoważonym podróżowaniem w dłuższej perspektywie, potrzebujesz atrakcyjnej oferty transportu publicznego - a nie krótkoterminowych kampanii rabatowych". Dlatego poszerzamy naszą ofertę mimo dofinansowywanych przez rząd krótkoterminowych tanich biletów."

Od 19 maja: FlixTrain po raz pierwszy kursuje ze Stuttgartu do Hamburga

Od 19 maja FlixTrain uruchomi swoje pierwsze połączenie kolejowe ze Stuttgartu do Hamburga z przystankami pośrednimi m.in. w Heidelbergu, Frankfurcie, Kassel i Hanowerze. Wyjazdy będą odbywać się przez sześć dni w tygodniu. Bilety można rezerwować już od 4,99 euro, na przykład na trasie Stuttgart - Hamburg od 9,99 euro. Trasa jest obsługiwana przez partnera FlixTrain - SVG.

Od 2 czerwca: jeszcze więcej połączeń z Berlina na nowej trasie do Wiesbaden

Pasażerowie z Berlina będą mieli wkrótce nowe możliwości podróżowania z FlixTrain: Od 2 czerwca po raz pierwszy zostanie uruchomione połączenie do Wiesbaden, a Braunschweig, Hildesheim i Offenbach również zostaną po raz pierwszy podłączone do sieci FlixTrain na tej trasie. Odjazdy odbywają się cztery dni w tygodniu, bilety można rezerwować już teraz. Pasażerowie mogą podróżować z Berlina do Wiesbaden już za 9,99 euro. Trasa ta jest obsługiwana przez FlixTrain we współpracy z Netzwerkbahn Sachsen (NES).

 

Sieć połączeń kolejowych FlixTrain w lecie 2022.

 

Od 23 czerwca: pierwsze międzynarodowe połączenie FlixTrain na trasie Berlin - Bazylea 

Wiele nowych celów podróży oraz pierwsze połączenie transgraniczne będzie dostępne od 23 czerwca, kiedy to FlixTrain po raz pierwszy pojedzie z Berlina do nowego przystanku w Bazylei. Na tej trasie pasażerowie mogą również dotrzeć do nowych miejsc docelowych FlixTrain: Karlsruhe, Baden-Baden, Offenburg, Freiburg, Wiesloch, Bad Hersfeld i Weil am Rhein. Nowe połączenie będzie realizowane od czwartku do poniedziałku. Bilety z Berlina do Bazylei można już rezerwować od 9,99 euro. Trasa ta jest również obsługiwana przez FlixTrain we współpracy z Netzwerkbahn Sachsen (NES).

Oprócz uruchomienia nowych połączeń, od początku czerwca FlixTrain znacznie zwiększa liczbę kursów na znanych trasach Monachium - Kolonia - Hamburg oraz Hamburg - Berlin - Lipsk. Wraz z około 300 miejscami docelowymi FlixBusa w krajach niemieckojęzycznych, Flix oferuje pasażerom kompleksową ofertę usług umożliwiających zrównoważone i niedrogie podróżowanie po Niemczech latem.

"Zawsze myślimy o naszej ofercie z perspektywy podróżnego" - mówi Schwämmlein. "Bardzo ważne jest, abyśmy byli reprezentowani w całych Niemczech i oferowali atrakcyjne godziny odlotów i podróży. Wraz z gwarancją wolnych miejsc, przystępnymi cenami i wieloma bezpośrednimi połączeniami mamy dla pasażerów super ofertę - w sam raz na obfity w podróże sezon letni."

Dzięki ponownemu rozszerzeniu oferty Flix daje zrównoważony przykład ekologicznej mobilności w Niemczech.