Umowa na dostawę pojazdów szynowo-drogowych dla Tramwajów Warszawskich podpisana!

Umowa na dostawę pojazdów szynowo-drogowych dla Tramwajów Warszawskich podpisana!

10 sierpnia 2022 | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

W toku przeprowadzonego przez Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę trzech sztuk pojazdów szynowo-drogowych do manewrowania wagonami tramwajowymi, zamawiający uznał ofertę firmy Fire-Max Sp. z o.o. za najkorzystniejszą i podjął decyzję o udzieleniu zamówienia.

Podpisana umowa obejmuje dostawę wysokospecjalistycznych pojazdów dwudrogowych typu ZAGRO E-MAXI. Specjalna konfiguracja pojazdów umożliwi ich wykorzystanie do prowadzenia prac manewrowych na terenie Zakładu Naprawy Tramwajów T3, Zakładu Realizacji Przewozów „Wola” R1 oraz „Praga” R2.

 

Pojazd E-MAXI Fot. Tramwaje Warszawskie

 

Pojazdy będą posiadały napęd elektryczny-akumulatorowy, a ich sterowanie odbywać się będzie zdalnie, zarówno w trybie drogowym jak i szynowym. Dzięki czterem skrętnym kołom napędowym będzie istniała możliwość swobodnego przemieszczania się pojazdu w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Pojazd zostanie wyposażony w sprzęg do przetaczania tramwajów z płynną regulacją wysokości sprzęgania, a także specjalny osprzęt do chwytania i przetaczania wózków tramwajowych eksploatowanych przez Tramwaje Warszawskie.

Nie są to pierwsze pojazdy tego typu w Polsce. Fire-Max dostarczył już podobne m.in. do Krakowa, Gdańska i Olsztyna.

Pojazdy mają być dostarczone jeszcze w tym roku.