Alpha Trains zamawia 15 lokomotyw Siemens Vectron MS

Alpha Trains zamawia 15 lokomotyw Siemens Vectron MS

22 września 2022 | Źródło: Alpha Trains Group
PODZIEL SIĘ

Alpha Trains, największa w Europie firma zajmująca się leasingiem lokomotyw i pociągów, zamówiła 15 dodatkowych lokomotyw Vectron MS. Lokomotywy są częścią umowy ramowej podpisanej w listopadzie 2021 roku z Siemens Mobility. 

 

Fot. Alpha Trains

 

Dzięki temu najnowszemu zamówieniu Alpha Trains zapewnia swoim klientom ponad 65 lokomotyw Vectron i zwiększa flotę lokomotyw Alpha Trains do 463 lokomotyw z szerokiej gamy producentów, serii i homologacji dla 21 krajów europejskich.

Nowe lokomotywy Vectron MS o mocy maksymalnej 6,4 megawata i prędkości maksymalnej 200 km/h uzupełniają istniejącą flotę Alpha Trains złożoną z modeli Vectron AC i Vectron Dual Mode. Vectrony będą produkowane w zakładzie Siemens Mobility w Monachium-Allach.

"Niedawny zakup tych dodatkowych lokomotyw Vectron MS podkreśla nasze silne i długoterminowe partnerstwo z Siemens Mobility. Niezawodna platforma Vectron w połączeniu z naszą atrakcyjną ofertą leasingową umożliwia naszym klientom wykonywanie elastycznych i niezawodnych przewozów" - powiedział Fernando Pérez, dyrektor zarządzający Działem Lokomotyw w Alpha Trains.

O Alpha Trains

Alpha Trains jest wiodącym leasingodawcą taboru kolejowego w Europie. Łącznie 130 pracowników z 17 krajów pracuje w biurach w Luksemburgu, Antwerpii, Kolonii, Madrycie, Paryżu i Warszawie. Alpha Trains jest właścicielem ponad 950 lokomotyw i pociągów pasażerskich i oferuje dostosowane do potrzeb rozwiązania leasingowe, kompleksowe know-how w zakresie utrzymania i napraw pojazdów, a także wieloletnie doświadczenie w finansowaniu nowych projektów. Flota Alpha Trains jest w użyciu u wielu publicznych i prywatnych operatorów w 22 krajach Europy. Udziałowcami Alpha Trains są APG, Arcus European Trains, PGGM i Swiss Life.