InnoTrans odnotował imponujący powrót

InnoTrans odnotował imponujący powrót

24 września 2022 | Źródło: InnoTrans / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Cały świat techniki transportowej i mobilności spotkał się na wiodących na świecie targach InnoTrans w Berlinie w dniach 20.09 - 23.09.2022. Po czterech latach targi odbyły się ponownie po raz 13. na Berlińskich Terenach Wystawowych i zarejestrowały podobnie wysoki popyt jak ich poprzednie edycje. Liczni odwiedzający, wysoki stopień międzynarodowości i wiele transakcji biznesowych charakteryzują InnoTrans, podobnie jak szerokie pokrycie rynku i wysoka gęstość innowacji. Z 250 światowymi premierami wystawcy zaprezentowali więcej innowacji niż kiedykolwiek wcześniej. Odwiedzający targi mogli spodziewać się 128 pojazdów i eksponatów na torach i terenach zewnętrznych.

Fot. Messe Berlin GmbH

 

Na targi przybyło około 140 000 zwiedzających z ponad 131 krajów. Obecnych było 2.834 wystawców z 56 krajów. Na berlińskim terenie wystawowym zaprezentowali oni całą różnorodność produktów i usług branży mobilności.

"InnoTrans po raz kolejny w imponujący sposób pokazał, że jest szczytem branżowym, który już dziś pokazuje, co będzie jutro na kolei i drogach. Tutaj wystawcy prezentują w pierwszej kolejności technologie dla zrównoważonej mobilności. InnoTrans to także platforma międzynarodowej wymiany na rzecz transeuropejskiej sieci transportowej" - podkreśla Martin Ecknig, prezes zarządu Messe Berlin.

"Po przerwie spowodowanej pandemią, InnoTrans 2022 dokonał fenomenalnego powrotu. Wreszcie rodzina branżowa znów się zjednoczyła. Po długim oczekiwaniu mogliśmy osobiście wymienić się pomysłami i spojrzeć sobie w oczy" - mówi Kerstin Schulz, dyrektor targów InnoTrans.

 

Tory wystawiennicze targów InnoTrans 2022. Fot. Messe Berlin GmbH

 

Na tegorocznych targach InnoTrans odsetek osób odwiedzających targi po raz pierwszy był szczególnie wysoki i wynosił 56 procent. W sumie 57,3 procent zwiedzających pochodziło z zagranicy. Ten wysoki wskaźnik potwierdza status targów InnoTrans jako wiodących na świecie. Odwiedzający targi byli zainteresowani przede wszystkim techniką transportu szynowego, infrastrukturą transportu szynowego oraz 3,5-kilometrowym torem i terenem wystawowym na wolnym powietrzu. Do tego doszedł nowy obszar wystawienniczy Mobility+, czyli platforma usług i produktów związanych z mobilnością uzupełniającą transport publiczny.

 

InnoTrans to wiodące na świecie targi techniki transportowej, które odbywają się co dwa lata w Berlinie. Pięć segmentów targów InnoTrans to technika kolejowa, infrastruktura kolejowa, transport publiczny, wyposażenie wnętrz i budowa tuneli. Organizatorem targów InnoTrans jest Messe Berlin. Trzynasta edycja targów InnoTrans zorganizowana na berlińskich terenach wystawowych właśnie się zakończyła.