Cykliczne spotkania byłego kierownictwa Śląskiej DOKP

Cykliczne spotkania byłego kierownictwa Śląskiej DOKP

24 września 2022 | Autor: Janusz Mincewicz | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Po raz czwarty odbyło się coroczne spotkanie byłego kierownictwa  Śląskiej DOKP, w którym wzięło udział ponad 30 osób. Tym razem byli urzędnicy zarządzający w przeszłości największym  w Polsce okręgiem PKP,  spotkali się na obiedzie w katowickiej restauracji hotelu Marysin Dwór.

Fot. Janusz Mincewicz

 

Pomysłodawcami i organizatorami spotkań są: Józef Szczepański, ostatni w historii naczelny dyrektor Śląskiej DOKP, a później naczelny dyrektor Dyrekcji Kolejowych Przewozów Towarowych, na bazie której powstało PKP Cargo SA. oraz Władysław Krasuski, zastępca naczelnego dyrektora Śląskiej PKP i  były  wieloletni członek Zarządu PKP Cargo.

Z  Warszawy na spotkane przyjechał 93-letni Janusz Głowacki, który na przełomie lat 70 i 80 XX wieku , w randze wiceministra  komunikacji kierował śląskim  okręgiem kolejowym. Natomiast z Poznania przyjechał Grzegorz Siewiera, były pracownik Śląskiej DOKP, a później członek Zarządu PKP PLK i były główny komendat  SOK. Był obecny Aleksander Rodak, naczelny dyrektor śląskiego okręgu PKP w latach 80-tych.

Wśród gości byli: Tadeusz Czop z żoną, były zastępca naczelnika Zarządu Budynków Śl. DOKP, a następnie wieloletni burmistrz Łaz, które są nazywane miastem kolejarzy. Był mec. Wojciech Rychel, b. szef prawników w Śląskiej DOKP, a następnie dyrektor Biura Prawnego w PKP Cargo  oraz Janina Duch, zastępca gł. księgowego w katowickiej DOKP, dyrektor Biura Rachunkowości i Finansów w PKP Cargo, była prezes PS Trade Trans.  

 

07.09.2022r. Spotkanie byłego kierownictwa Śląskiej DOKP. Fot. Janusz Mincewicz

 

Z Tarnowskich Gór przyjechał Antoni Witkowski, były wieloletni dyrektor Zakładu Przewozów Towarowych w tym mieście. Swoją obecnością zaszczycili: Wiesław Jawor, naczelnik Zarządu Zabezpieczenia i Łączności, Kazimierz Szczurowski, naczelnik Biura Inwestycji Śl. DOKP,  Edward Fojcik i Ludwik Palarz, emerytowani naczelnicy Zarządu Ruchu  oraz Jan Płudowski, były główny energetyk śląskiego okręgu PKP.

- Do zobaczenia za rok. Dobrze, że się spotykamy corocznie, bo jakby było rzadziej, to byśmy się mogli nie poznać, głownie ze względu na zmianę koloru włosów lub ich ubytek - żartował żegnają Janusz Głowacki, który okazał się być świetnym gawędziarzem , wspominając dawne czasy, które dziś brzmiały jak anegdoty. Okazuje się, że prawdopodobnie Śląska DOKP jest jedyną, która organizuje takie spotkania byłego kierownictwa okręgu.