Agresywny pasażer ujęty przez funkcjonariuszy SOK i Policji

Agresywny pasażer ujęty przez funkcjonariuszy SOK i Policji

15 grudnia 2022 | Źródło: Straż Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W dniu 13 grudnia 2022 roku dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kierownika pociągu relacji Olsztyn Główny – Szczecin Główny, że w  pociągu znajduje się agresywny mężczyzna, który zaczepia pasażerów, używa słów wulgarnych, spożywa alkohol oraz nie posiada ważnego biletu na przejazd. Skierowany na miejsce patrol funkcjonariuszy SOK i Policji ujął sprawcę, który zakłócał ład i porządek publiczny w pociągu.

Fot. Kurier Kolejowy

We wtorek, 13 grudnia br. kierownik pociągu pośpiesznego relacji Olsztyn Główny – Szczecin Główny powiadomił dyżurnego zmiany z Posterunku SOK w Koszalinie, że podczas postoju na stacji Koszalin, prosi o  interwencję w stosunku do awanturującego się podróżnego bez ważnego biletu na przejazd. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie. O zdarzeniu poinformowany został także Komisariat II Policji w Koszalinie.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK, zastali w pociągu mężczyznę, który w dalszym ciągu awanturował się z pozostałymi pasażerami i obsługą pociągu. Natychmiast wezwali mężczyznę do zachowania spokoju i zaniechania agresywnego zachowania, jednak nie zastosował się do wydanych poleceń, nadal używał słów wulgarnych był agresywny wobec osób przebywających w wagonie. Znieważył również funkcjonariuszy Policji, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia. W trakcie interwencji mundurowi podjęli decyzję o zastosowaniu wobec agresywnego mężczyzny środków przymusu bezpośredniego.

Obezwładniony agresor został wyprowadzony z pociągu, a następnie przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Koszalinie, który prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Teraz mężczyzna swoim bezmyślnym zachowaniem poniesie odpowiedzialność karną za opóźnienie pociągu oraz zakłócanie porządku publicznego.