Odbudowa ukraińskiego agrobiznesu w czasie wojny tematem wydarzenia "AgroTransformacje 2023"

Odbudowa ukraińskiego agrobiznesu w czasie wojny tematem wydarzenia "AgroTransformacje 2023"

16 stycznia 2023 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Świat potrzebuje żywności. Warunki pogodowe panujące w krajach będących czołowymi producentami produktów rolnych nie sprzyjają uzyskiwaniu dużych zbiorów. Czynniki polityczne zmieniają logistykę. Skąd importować zboża, rośliny oleiste i strączkowe w 2023 roku? Jakie sposoby dostawy produktów rolnych wybrać? Jak zawierać umowy bezpośrednio z rolnikami? Przekonaj się o tym podczas forum i poprowadź negocjacje biznesowe na „AgroTransformacje 2023. Partnerem medialnym wydarzenia jest Kurier Kolejowy.

Źródło: Kurier Kolejowy

 

Od początku inwazji Federacji Rosyjskiej w lutym ubiegłego roku 39 mln ton ukraińskiego zboża, roślin oleistych i produktów rolno spożywczych trafiło do odbiorców praktycznie z całego świata.

Przekształcenia ukraińskiego agrobiznesu spowodowane warunkami stanu wojny mają i będą miały znaczący wpływ na światowe rynki rolne.

Polska jest strategicznym partnerem Ukrainy i znajduje się w TOP-5 importerów ukraińskich produktów rolnych. W trakcie wydarzenia uczestnicy Forum dowiedzą się o efektach współpracy w warunkach wojny w roku ubiegłym i prognozach na 2023 rok.

Główne tematy:

  • Analiza rynków agrarnych, prognozy popytu i podaży produktów rolnych na rynkach światowych w 2023 roku.
  • Zmiany w podejściu do handlu spowodowane czynnikami geopolitycznymi;
  • Perspektywy funkcjonowania humanitarnego korytarza zbożowego;
  • Plany produkcyjne ukraińskich przedsiębiorstw rolnych;
  • Nowe drogi logistyczne: transport morski, drogowy i kolejowy;
  • Głębokie przetwarzanie produktów rolnych nowym trendem w Ukrainie;
  • Zmiany w strukturze obszarów uprawnych Ukrainy w 2023 roku;
  • Dostępność chemii rolniczej do wiosennych zasiewów i wpływ tego czynnika na przyszłe zbiory;

Forum "AgroTransformacje 2023" zgromadzi blisko 200 producentów rolnych, przetwórców, producentów żywności, przedstawicieli firm i terminali logistycznych oraz firm handlowych.

Więcej informacji o Forum, jego programie i rejestracja uczestników na polsko - językowej stronie wydarzenia pod adresem: http://agrotransformation2023.tilda.ws/ lub bezpośrednio pod adresem: https://forum-agrotransformacje-2023.konfeo.com/pl/groups

Zarejestrowani na polsko – językowej stronie wydarzenia mogą skorzystać z rabatów, których wielkość uzależniona jest od terminu rejestracji oraz otrzymają fakturę VAT.