Koleje Małopolskie oraz Igrzyska Europejskie łączą siły.

Koleje Małopolskie oraz Igrzyska Europejskie łączą siły.

06 lutego 2023 | Źródło: Igrzyska Europejskie - Kraków, Małopolska 2023
PODZIEL SIĘ

Do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 pozostało niespełna pięć miesięcy. Od tego miesiąca o tym fakcie mieszkańcom województwa będą przypominać pociągi Kolei Małopolskich. Na tory wyjechały trzy składy oklejone reklamami Igrzysk Europejskich.

 

Fot. Koleje Małopolskie

 

Dzisiaj (06.02.2023r.) odbyła się konferencja prasowa z udziałem  Witolda Kozłowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Łukasza Smółki - Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, podczas której zostały zaprezentowane specjalnie oklejone pojazdy Kolei Małopolskich, promujące najważniejsze wydarzenie sportowe w 2023 r. w Europie

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to duża impreza sportowa, która zasięgiem zajmie dużą część południowej Polski. Ceremonię Otwarcia zaplanowano na 21 czerwca. Od teraz o tym fakcie kibicom przypominać będą także pociągi. Na trasy wyjechały trzy składy Kolei Małopolskich w barwach Igrzysk Europejskich.

 

Fot. Koleje Małopolskie 

 

Pociągi promujące Igrzyska będą kursować głównie na trasie Kraków Airport – Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia. Nacisk na ten kierunek nie jest przypadkowy. Informacja o nadchodzącym wydarzeniu trafi nie tylko do mieszkańców, ale także zagranicznych turystów korzystających z lotniska lub odwiedzających kopalnię w Wieliczce. Skuteczna reklama może zachęcić ich do powrotu do Małopolski latem, by przyjrzeć się popisom sportowców. Pociągi Igrzysk mogą pojawić się także na innych trasach.

 

Fot. Koleje Małopolskie 

 

Dodatkowo spoty promujące Igrzyska wyświetlane będą na monitorach LCD wewnątrz pociągów. Taka forma promocji będzie stosowana w trzydziestu pociągach należących do Kolei Małopolskich.

O nowej formy promocji Komitet Organizacyjny poinformował w poniedziałek 6 lutego podczas konferencji prasowej, która odbyła się w nietypowym miejscu – zapleczu technicznym Kolei Małopolskich.

 

Fot. Koleje Małopolskie 

 

– Niedawno spotkaliśmy się tutaj z okazji otwarcia tego najnowocześniejszego zaplecza technicznego kolei w kraju. Dziś w tym samym miejscu ogłaszamy kolejny etap promocji Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Nie tylko wśród mieszkańców województwa, ale także wśród zagranicznych turystów. Nasze działania będą teraz intensyfikowane zarówno w regionie, jak i za granicą - powiedział Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

 

Fot. Koleje Małopolskie 

 

Pociągi z reklamą Igrzysk będą witały turystów przylatujących do Krakowa. – Nasze lotnisko to brama dla turystyki, nauki, ale również sportu. Bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie promować Małopolskę wśród zagranicznych turystów. W najbliższym czasie włączymy się w promowanie Igrzysk jeszcze mocniej. By każdy, kto przylatuje do Krakowa, wiedział o tym wielkim wydarzeniu sportowym – podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Z nowej formy promocji bardzo zadowolony jest prezes Komitetu Organizacyjnego Marcin Nowak. - Od początku traktowaliśmy Igrzyska Europejskie jako szansę na promocję regionu Małopolski. Potem przyszły bardzo trudne czasy – najpierw pandemia, następnie wojna w Ukrainie. W tym kontekście promocja regionu poprzez sport staje się jeszcze ważniejsza. Chcemy jak najszerzej docierać z naszym przekazem i pozytywnymi sportowymi emocjami. Pragniemy udowodnić, że Małopolska jest piękna i bezpieczna. Dlatego hasło Igrzysk „We are unity” zyskuje dodatkowe, głębokie znaczenie - zaznaczył Nowak.

Transport kolejowy będzie wykorzystywany także podczas Igrzysk Europejskich. Organizatorzy przewidują, że na Dworcu Głównym w Krakowie powstanie punkt informacyjny. Przewidziany jest tu również transport Shuttle z dworca do oficjalnych hoteli zakwaterowań jak również do wioski zawodniczej.