DB Schenker stosuje ultracienkie zaawansowane technologicznie etykiety do śledzenia przesyłek

DB Schenker stosuje ultracienkie zaawansowane technologicznie etykiety do śledzenia przesyłek

11 kwietnia 2023 | Źródło: DB Schenker
PODZIEL SIĘ

Osprzęt śledzący i bateria umieszczone w etykiecie samoprzylepnej • Technologia stosowana dla pojedynczych kartonów i małych przesyłek • Rozwiązanie dostępne na całym świecie dla transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego

 

Fot. DB Schenker

 

Technologia śledzenia w formie naklejki: DB Schenker jest pierwszym dostawcą logistycznym w Europie, który oferuje globalne śledzenie przesyłek za pomocą nowej, ultracienkiej etykiety śledzącej opracowanej przez dewelopera high-tech, firmę Sensos. Jednorazową etykietę można przykleić do kontenerów, palet lub pojedynczych kartonów, co umożliwia śledzenie przesyłek w transporcie lądowym, lotniczym i oceanicznym.

„Technologia śledzenia mieści się teraz w cienkiej na milimetr naklejce. Etykieta Sensos jest tak mała i lekka, że można ją stosować do ładunków o dowolnych rozmiarach. W połączeniu z rozwiązaniem IoT DB Schenker connect2track oferuje optymalną widoczność i monitorowanie stanu przesyłek. Znacząco poprawia to istniejącą już ofertę dla naszych klientów i sprawia, że śledzenie staje się jeszcze bardziej elastyczne i bezpieczne” – mówi David Pollender, Product Owner Business Development IoT w DB Schenker.
 
„Dokonaliśmy przełomu w łańcuchu dostaw poprzez zapewnienie pełnej transparentności drogi przesyłki od początkowego etapu aż do samego końca. Nasze rozwiązanie umożliwia realizację opartą na danych, optymalizując logistykę we wszystkich jej formach. Jesteśmy wdzięczni firmie DB Schenker, która od samego początku była naszym partnerem projektowym i pomogła nam stworzyć produkt dopasowany do oczekiwań rynku” – mówi Aviv Casto, CEO w Sensos.
Etykieta w czasie rzeczywistym wysyła dane o lokalizacji i temperaturze przesyłki przez sieć komórkową. Klient otrzymuje powiadomienie, jeśli paczka zostanie naruszona podczas transportu. Nierzucająca się w oczy naklejka zwiększa bezpieczeństwo wartościowych przesyłek, nie przyciąga uwagi, a sam fakt śledzenia pozostaje niezauważalny.
 
Jednorazowa etykieta jest wyposażona w akumulator niezawierający litu, którego produkcja emituje mniej CO2 niż w przypadku konwencjonalnej baterii i, pomimo niewielkich rozmiarów, osiąga czas pracy do sześciu miesięcy. Mała etykieta to też mniej energii zużytej podczas transportu, a wysyłka zwrotna nie jest już konieczna.
DB Schenker był jednym z pierwszych partnerów projektowych Sensos, spółki należącej do grupy Sony Semiconductor Solutions Corporation, wnosząc wkład w rozwój oferty produktowej. W ramach tego procesu globalny dostawca usług logistycznych pomógł zdefiniować wymagania i przetestował rozwiązanie Sensos w fazie pilotażowej w transporcie lądowym i lotniczym.
 
Platforma Internet-of-Things DB Schenker connect2track umożliwia klientom monitorowanie lokalizacji i stanu przesyłki (np. temperatury i wilgotności). Oferuje stale obliczany na podstawie danych w czasie rzeczywistym szacowany czas przybycia, zwiększone bezpieczeństwo dzięki alarmom na wypadek naruszenia przesyłki i tym samym wyższą wydajność za sprawą optymalizacji łańcucha dostaw.
 
DB Schenker
 
Zatrudniając około 76 100 pracowników w ponad 1 850 lokalizacjach w 130 krajach, DB Schenker jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Firma świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, oferuje także oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła. Aby osiągnąć swój ambitny cel neutralności klimatycznej do 2040 roku, dostawca usług logistycznych stale inwestuje w innowacyjne rozwiązania transportowe, odnawialne źródła energii i produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dla swoich klientów.