Nowość we flocie Inter Cargo

Nowość we flocie Inter Cargo

07 czerwca 2023 | Źródło: Budamar Logistics / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W maju spółka zależna Inter Cargo Sp. z o.o. wzbogaciła swoją flotę o dwie lokomotywy SM42 wyprodukowane przez Fablok Chrzanów. Te lokomotywy spalinowe, o oznaczeniu typu 6D, zostały zaprojektowane do ciężkich prac manewrowych, a także do liniowego przewozu lekkich pociągów towarowych.

 

Fot. Inter Cargo

 

Lokomotywa SM42 to 4-osiowa, jednokabinowa lokomotywa z układem osi Bo'Bo' z przekładnią elektryczną i sterowaniem elektropneumatycznym. Źródłem napędu jest silnik spalinowy z zapłonem samoczynnym o oznaczeniu a8C22 o mocy 800 KM (590 kW) i pojemności 81,6 l. Obie odrestaurowane lokomotywy można już dziś zobaczyć w portach w Gdańsku i Gdyni, gdzie nasza spółka wykonuje prace bocznicowe przy pociągach jadących do/z portów.

Inter Cargo Sp. z o.o. posiada cztery spalinowe pojazdy trakcyjne. Głównym zadaniem tych lokomotyw jest wzmocnienie wydajności naszego oddziału w Gdyni, który wykonuje operacje portowe dla pociągów grupowych oraz obsługę klientów zewnętrznych. Jednocześnie jednak wykorzystujemy moc tych lokomotyw do obsługi bocznic na terenie Śląska, gdzie staramy się oferować naszym klientom kompleksową obsługę, w tym obsługę tzw. pierwszej i ostatniej mili.

 

Fot. Inter Cargo