Kolejowy weekend przed nami! Pierwsze pociągi z lokomotywą ENERGIE 507

Kolejowy weekend przed nami! Pierwsze pociągi z lokomotywą ENERGIE 507

10 sierpnia 2023
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższy piątek 11 sierpnia odbędzie się pierwszy przejazd pociągiem „Go West!” prowadzonym przez lokomotywę ENERGIE 507 z Luksemburgu.

 

Kolejowy weekend przed nami! Pierwsze pociągi z lokomotywą ENERGIE 507
Fot. Parowozownia Wolsztyn

 

To niezwykła okazja do odbycia sentymentalnej podróży w drewnianych wagonach z lat 20 i 30 XXw jak za dawnych lat. Pociąg na trasie Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn organizowany jest z okazji rozpoczęcia Festiwalu „Czyste Country”. Wyjazd z dworca kolejowego w Wolsztynie o 14:40, a powrót o 16:06.

Bilety na przejazd w cenie 30 zł i 15 zł do nabycia na stronie:  https://tobilet.pl/wakacyjne-pociagi-retro-parowozownia-wolsztyn.html

 

Fot. Parowozownia Wolsztyn 

 

W sobotę, 12 sierpnia zabytkowy skład zapewni dojazd do Stefanowa na imprezę pn. „Smaki Regionu Zachodniej Wielkopolski”, w ramach której koła gospodyń wiejskich prezentować będą swoje ekologiczne wyroby ze szczególnym uwzględnieniem ziemniaka, czyli poznańskiej „pyry”. Mieszkańcy Wolsztyna oraz turyści przyjadą do Stefanowa, gdzie będą mogli zwiedzić także izbę muzealną prowadzoną przez miłośników zrzeszonych w Stowarzyszeniu Stacja Stefanowo. Tego dnia uruchomione zostaną także dwie pary pociągów specjalnych z Wolsztyna do Nowejwsi Mochy.

W niedzielę, 13 sierpnia zapraszamy do odbycia podróży pociągiem prowadzonym parowozem na trasie z Wolsztyna do Szreniawy. W tej niewielkiej, podpoznańskiej wsi zlokalizowane jest Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego. Placówka prezentuje historię rolnictwa na ziemiach polskich, począwszy od czasów prehistorycznych do teraźniejszości. To idealna okazja na niedzielną wycieczkę z całą rodziną.

Bilety na przejazdy w cenie 30 zł i 15 zł do nabycia na stronie: https://tobilet.pl/pociagi-specjalne-2023.html

Odjazd z Dworca Kolejowego w Wolsztynie.