ID Logistics uruchamia pierwszy oddział w Wielkiej Brytanii.

ID Logistics uruchamia pierwszy oddział w Wielkiej Brytanii.

17 sierpnia 2023 | Źródło: ID Logistics
PODZIEL SIĘ

ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, uruchomił swój pierwszy oddział i magazyn w Wielkiej Brytanii. Dedykowany jest on obsłudze logistycznej jednej z największych na świecie firm z branży odzieżowej. W magazynie, zlokalizowanym w Northampton - regionie o strategicznym znaczeniu, ID Logistics odpowiada za zarządzanie przepływami zwrotów.

 

ID Logistics uruchamia pierwszy oddział w Wielkiej Brytanii.
Fot. ID Logistics

 

PIERWSZY MAGAZYN ID LOGISTICS W WIELKIEJ BRYTANII DEDYKOWANY OBSŁUDZE ZWROTÓW

ID Logistics został wybrany przez dużą światową grupę odzieżową typu fast fashion, aby zagwarantować płynne i efektywne zarządzanie zwrotami, zgodnie z oczekiwaniami klienta w zakresie jakości usług. O wyborze zadecydowało duże doświadczenie operatora w obsłudze firm z sektora e-commerce i tekstylnego.

Nowa umowa rozszerza współpracę partnerską, która wcześniej była realizowana w Polsce przez firmę Spedimex, niedawno przejętą przez Grupę ID Logistics. Magazyn o powierzchni 18 tys. m² w Northampton (między Birmingham a Londynem) został uruchomiony w czerwcu 2023 r. i zatrudnia ponad 300 pracowników. Jego działalność dotyczy wyłącznie obsługi zwrotów zamówień e-commerce i B2B, ze szczególnym naciskiem na szybkość reakcji. Produkty, których sprzedaż uzależniona jest od trendów w modzie, muszą być w bardzo krótkim czasie przygotowane w magazynie do ponownego wprowadzenia na rynek.

„Bardzo cieszymy się z otwarcia pierwszego oddziału w Wielkiej Brytanii, co jest ważnym krokiem w rozwoju naszej strategii w Europie. Inwestycja pokazuje nasze zaangażowanie w odpowiedź na potrzeby dużych, międzynarodowych klientów, którym możemy zaoferować kompleksową obsługę na rynku europejskim. Z niecierpliwością oczekujemy już na rozpoczęcie bliskiej współpracy i możliwość zapewnienia wysokiej jakości rozwiązań logistycznych wspierających ich biznes" - Eric Hémar, CEO Grupy ID Logistics.

Co warto podkreślić, zespół magazynu w Northampton w zakresie obsługi procesów e-commerce wspierany jest przez specjalistów z polskiego oddziału ID Logistics.

„Jesteśmy w pełni gotowi na nowe projekty. Bogate know-how ID Logistics zostało uzupełnione w ostatnim czasie o wysoce zaawansowane usługi logistyczne dla branży fashion, dzięki połączeniu ze Spedimex. To daje ogromny potencjał do dalszego rozwoju na rynku e-commerce" – mówi Sylwia Dunn, Business Development Director, ID Logistics

ID LOGISTICS UK – WEJSCIE NA NOWY RYNEK

Otwarcie nowego oddziału w Wielkiej Brytanii ma strategiczne znaczenie dla Grupy ID Logistics. To jeden z największych rynków logistycznych w Europie, który oferuje duże możliwości rozwoju biznesu. ID Logistics zamierza tu szybko rozwinąć swoją działalność, dzięki zaufaniu międzynarodowych klientów, szczególnie w zakresie obsługi dóbr konsumpcyjnych i e-commerce

 

Fot. ID LOGISTICS