Ważna zmiana, ELESTER już bez PKP w nazwie

Ważna zmiana, ELESTER już bez PKP w nazwie

13 września 2023 | Źródło: ELESTER
PODZIEL SIĘ

Spółka ELESTER-PKP, znany krajowy producent systemów automatyki transportu szynowego ogłasza oficjalną zmianę swojej nazwy na ELESTER. Odświeżenie nazwy Spółki jest związane ze zmianami właścicielskimi, w ramach których firma ELESTER stała się częścią Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

 

Ważna zmiana, ELESTER już bez PKP w nazwie
Fot. ELESTER

 

Jak podkreślają przedstawiacie Spółki, to subtelne, ale istotne uproszczenie nazwy ma otworzyć kolejny etap rozwoju firmy. Jednocześnie przyczyni się to do wzmocnienia rozpoznawalności marki, która angażuje się coraz silniej w nowe projekty wykraczające również poza obszar transportu szynowego.

ELESTER to krajowa Spółka technologiczna dostarczająca systemy automatyki oraz elektroniczne urządzenia dla sektora kolejowego. Jako jedyna krajowa firma wypracowała całościowe rozwiązania automatyki dla trzech oddzielnych domen  transportu szynowego. Należą do nich systemy sterowania ruchem kolejowym i systemy przejazdowe, systemy elektroenergetyki dla podstacji trakcyjnych oraz systemy sterowania elektrycznym ogrzewaniem rozjazdów i oświetlenia terenów kolejowych. Na uwagę zasługuje fakt, że dostarczane urządzenia są w całości kostkowane i produkowane w kraju z wykorzystaniem potencjału Spółki.

Zaangażowanie Spółki ELESTER w nowe wyzwania związane z transformacją energetyczną może przyczynić się do powstania ciekawych prac i projektów. Kluczowe będzie tu  doświadczenie firmy w obszarach sterowania, telemechaniki i automatyki zabezpieczeniowej w sektorze elektroenergetycznym bazującym na osobowym potencjale Spółki, sprawdzonym w wielu realizacjach i pionierskich przedsięwzięciach.