Nożownik zaatakował matkę z dzieckiem

Nożownik zaatakował matkę z dzieckiem

14 września 2023 | Autor: insp. Piotr Żłobicki    | Źródło: Straż Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W pociągu jadącym z Lublina do Zielonej Góry agresywny pasażer groził nożem matce i jej dziecku. 57-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn zaatakował ich podczas podróży. Na szczęście z pomocą ruszyło dwóch podróżujących tym pociągiem mężczyzn, jednym z nich był funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei jadący do Warszawy na służbę. Obaj obezwładnili niebezpiecznego napastnika i powiadomili kierownika pociągu. Na stacji Warszawa Wschodnia pojawił się patrol SOK, który od razu wyprowadził agresywnego napastnika z pociągu i skuł kajdankami. Przy ujętym zabezpieczono nóż z 20-centymetrowym ostrzem

 

Fot. Straż Ochrony Kolei

Komendę Regionalną Straży ochrony Kolei w Warszawie o mrożącej krew w żyłach sytuacji powiadomił kierownik pociągu relacji Lublin Główny – Zielona Góra. Z relacji pracownika PKP Intercity wynikało, że jeden z podróżnych jest uzbrojony w nóż. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po szybkim sprawdzeniu składu pociągu ujęli nożownika.

Według relacji świadków uzbrojony mężczyzna usiłował nożem ugodzić 3-letniego chłopca i jego matkę. Chwile grozy przeżyła 31-letnia kobieta i jej dziecko. Na szczęście tym pociągiem jechał do pracy na służbę nocną funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, który wspólnie z innym pasażerem obezwładnili przestępcę i odebrali niebezpieczne narzędzie. Interweniujący poza służbą funkcjonariusz został przez napastnika uderzony pięścią w klatkę piersiową, jednak nie doznał obrażeń ciała.

Kiedy patrol SOK zjawił się na miejscu, bandyta nie reagował na żadne wezwania i  usiłował zbiec. Zakuty w kajdanki opuścił skład pociągu. Nóż, który przy nim znaleziono, miał 20-centymetrowe ostrze. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał. 57-letniego przestępcę wraz z zabezpieczonym nożem przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, celem dalszych czynności procesowych.