Podlaskie jako drugie województwo w Polsce otwiera swój rynek kolejowy!

Podlaskie jako drugie województwo w Polsce otwiera swój rynek kolejowy!

08 listopada 2023 | Źródło: Arriva RP
PODZIEL SIĘ

Arriva przedstawiła najlepszą ofertę w przetargu, z różnicą prawie 60 mln w stosunku do obecnego przewoźnika. 

 

Fot. Arriva
7 listopada br. odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na świadczenie usług transportu kolejowego w województwie podlaskim w okresie od 2025 do 2029 roku. Arriva złożyła w tym przetargu najkorzystniejszą ofertę, wyceniając świadczenie usług na prawie 60 mln złotych mniej niż konkurent, obecny przewoźnik.

Doceniamy, że samorząd województwa podlaskiego zdecydował się na realnie konkurencyjny tryb wyboru przewoźnika i ogłoszenie przetargu z wyprzedzeniem. Dzięki takiemu podejściu, widoczny jest pozytywny efekt działania konkurencji i wymierne korzyści jakie za sobą niesie. Cieszymy się, że województwo podlaskie, podobnie jak to od wielu lat ma miejsce w województwie kujawsko – pomorskim, idzie tą drogą, która daje stabilność, oszczędności i dobrze wykonaną usługę.

Doskonale rozumiemy, że budżet województwa ma swoje ograniczenia i jak dużym wyzwaniem jest realizacja wszystkich zadań spoczywających na Samorządzie. Jak jednak pokazują przykłady w Polsce i w Europie, postępowanie przetargowe jest najlepszą drogą, która gwarantuje Zamawiającemu najniższą cenę za zamawiane usługi oraz jej stabilność w całym okresie.

Arriva jako doświadczony przewoźnik, z amerykańskim kapitałem, obecny na polskim rynku od 2007 roku, jest gotowy do świadczenia usług dla mieszkańców województwa podlaskiego od 1 stycznia 2025 roku. Naszym celem i priorytetem jest przygotowanie się do rozpoczęcia kontraktu w oparciu o dialog i współpracę z samorządem i wszystkimi zainteresowanymi. Doceniamy wiedzę i doświadczenie osób pracujących obecnie przy realizacji usług kolejowych w regionie i chcemy zapewnić ciągłość i stabilność miejsc pracy. Roczny okres mobilizacji pozwoli nam na organizację operacji przewozowej i zapewnienie wysokiej jakości usług dla mieszkańców regionu.

Wyrażamy nadzieje, że Samorządowi uda się wygospodarować dodatkowe środki finansowe, które pozwolą na wybór operatora w tym postępowaniu. Oczekujemy na dalsze decyzje Województwa i pozostajemy otwarci na rozmowy i wspólne szukanie rozwiązań.