ECO-HUB logistyczny na miarę Europy

ECO-HUB logistyczny na miarę Europy

08 listopada 2023 | Źródło: CLIP Intermodal
PODZIEL SIĘ

CLIP Group w Swarzędzu to jeden z największychhubów logistycznych Europy Środkowej. Znajduje się w aglemeracji poznańskiej na skrzyżowaniu dwóch korytarzy transportowych, Baltic - Adriatyk oraz North Sea - Baltic. Dzięki. takiemu położeniu stanowi kluczowy element europejskiego łańcuch dostaw.

ECO-HUB logistyczny na miarę Europy
Fot. Clip Group

W roku 2020 został uznany za jedno z najlepszych centrów logistycznych Europy zajmując 6 miejsce w prestiżowym rankingu „TOP20” European Freight Villages organizowanym przez Deutsche GVZ .

W jego obszarze działania znajdują się:

  • zelektryfikowany terminal intermodalny o pojemności 10.000 TEU, posiadający 8 torów przeładunkowych, 3 suwnice RMG i 2 suwnice RTG oraz Lohr Railway System pozwalający na załadunek pociągu bez użycia dźwigu. Roczne możliwości przeładunkowe terminala to ponad 1 mln TEU.
  • magazyny klasy A o łącznej powierzchni 520.000 m2 z możliwością dostosowania powierzchni do indywidualnych potrzeb najemcy,
  • magazyn stali o pojemności 20.000 ton z suwnicą o udźwigu 35 ton oraz suwnicą o udźwigu 50 ton, która jednocześnie może obsługiwać dwa tory kolejowe pod dachem,
  • bocznice kolejowe o łącznej długości torów 25 km,
  • centra dystrybucji,
  • agencja celna,
  • dachowa farma fotowoltaiczna o mocy 8 MW.

Tak bogata infrastruktura powoduje, że magazynowanie w hubie logistycznym ma wiele zalet. Swarzędzki CLIP Group to obszar, w którym skupia się transport drogowy i kolejowy, składowanie i dystrybucja towarów. Jego strategiczne położenie ułatwia efektywną koordynację i zarządzanie przepływem towarów. Skupienie wielu operacji logistycznych w jednym miejscu pozwala na obniżenie kosztów związanych z magazynowaniem, zarządzaniem zapasami i obsługą klienta, a także redukcję emisji CO2 do atmosfery.

Co oferuje klientom Hub Logistyczny CLIP?

Transport intermodalny

Swarzędzka spółka oferuje przewóz ładunków wykorzystujący transport drogowy i kolejowy z użyciem jednej jednostki ładunkowej. Może to być kontener, naczepa drogowa lub tank kontener. W ramach transportu intermodalnego firma oferuje usługę first & last mile, czyli dowóz i odwóz jednostek intermodalnych do klienta własnymi środkami transportu.

Przeładunki

Nowoczesny system logistyczny CLIP obejmuje usługi terminala intermodalnego umożliwiające efektywne przeładunki towarów na różne środki transportu oraz cross-docking pozwalający na natychmiastowy przekaz towarów do kolejnych środków transportu.

Planowanie, Dystrybucja, Optymalizacja tras, Konsolidacja

Kompleksowa obsługa obejmuje zarówno planowanie, dystrybucję, jak i optymalizację tras dostaw, co pozwala na znaczną redukcję kosztów transportu i skrócenie czasu dostarczenia towarów.

Magazynowanie i zarządzanie zapasami

Magazyny CLIP stanowią doskonałe miejsce zarówno do przechowywania towarów na krótszy, jak i dłuższy okres, a zaawansowane technologie pozwalają na efektywne zarządzanie poziomami zapasów.

Kompletacja, co-packing, indywidualizacja usług

Swarzędzki hub oferuje szeroki zakres usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, w tym kompletację, co-packing i personalizację usług.

Najem powierzchni magazynowych

Magazyny CLIP zbudowane są w systemie Built to Suit. Dzięki temu swarzędzka grupa proponuje elastyczne rozwiązania w zakresie najmu powierzchni magazynowych, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Usługi Agencji Celnej

W ramach pełnego wachlarza usług celnych CLIP oferuje wszystkie rodzaje odpraw celnych, obsługę dokumentów importowo-eksportowych, obsługę towarów w magazynie i składzie celnym, magazyn czasowego składowania, profesjonalne doradztwo celne.

Swarzędzki HUB CLIP Group oferuje komplementarne usługi logistyczne wspierające rozwój klientów i zapewniające rozwiązania przyjazne dla środowiska. Stosuje najnowocześniejsze technologie pozwalające realizować usługi spełniające najwyższe wymagania.