Bonn stawia na konwertery trakcyjne Kiepe

Bonn stawia na konwertery trakcyjne Kiepe

14 listopada 2023 | Źródło: Kiepe Electric / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kiepe Electric GmbH dostarczy konwertery trakcyjne i rezystory hamowania dla 32 nowych lekkich pojazdów szynowych powstających dla miasta Bonn. Komponenty zostaną dostarczone hiszpańskiemu producentowi taboru kolejowego CAF (Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles). Od 2026 r. po 16 dwukierunkowych, wysokopodłogowych lekkich pojazdów szynowych zostanie dostarczonych do Stadtwerke Bonn Verkehrs GmbH (SWBV) i Elektrische Bahnen der Stadt Bonn u. des Rhein-Sieg-Kreises SSB.

Fot. Kiepe Electric

 

"Nasze udane partnerstwo z CAF jest kontynuowane w Bonn. Jest to wielkie uznanie dla naszej wydajności i wiedzy systemowej" - podkreśla Alexander Ketterl, Dyrektor Zarządzający Kiepe Electric. Technologia Kiepe Electric jest częścią systemu kolei miejskiej w Bonn od lat 70-tych.

Najnowsza generacja przetwornic trakcyjnych Kiepe Electric imponuje swoją modułową konstrukcją. Dotyczy to również zastosowania przetwornic w typach pojazdów wysokopodłogowej kolei miejskiej. W tym przypadku muszą być spełnione surowe wymagania dotyczące zarządzania masą przetwornic trakcyjnych. Dostawa będzie realizowana od 3 kwartału 2024 roku.

 

Wizualizacja tramwaju CAF dla Bonn. Źródło: Kiepe Electric

 

Kiepe Electric, spółka zależna Knorr-Bremse z siedzibą w Düsseldorfie, jest globalnym dostawcą systemów elektrycznych dla wiodących producentów pojazdów szynowych i autobusów. Firma oferuje wydajne rozwiązania i zrównoważone ekologicznie koncepcje transportu publicznego o obniżonej emisji z przyjaznym dla środowiska wyposażeniem elektrycznym dla tramwajów, pociągów metra i pociągów regionalnych, a także autobusów akumulatorowych, trolejbusowych i do ładowania w ruchu (IMC). Do kluczowych kompetencji firmy należy również ładowanie dużej mocy i infrastruktura ładowania.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nowy peron na stacji Hurko lepiej służy podróżnym Nowy peron na stacji Hurko lepiej służy podróżnym
Następny artykuł Rail Baltica: tunel pod torami w Niewodnicy Kościelnej zwiększa bezpieczeństwo Rail Baltica: tunel pod torami w Niewodnicy Kościelnej zwiększa bezpieczeństwo