Siemens Mobility nabył VZ MIREL do swojego portfolio. Kupił słowacką firmę MHM

Siemens Mobility nabył VZ MIREL do swojego portfolio. Kupił słowacką firmę MHM

16 listopada 2023 | Autor: Mates Pleško | Źródło: www.railpage.net
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility sfinalizował przejęcie HMH, s.r.o., firmy technologicznej z siedzibą na Słowacji, która oferuje krajowy system kontroli pociągu MIREL dla Słowacji, Czech, Węgier i Polski. Dzięki temu przejęciu Siemens Mobility jest teraz w stanie zaoferować kompletne portfolio systemów ochrony pociągów obejmujące wschodnioeuropejskie korytarze kolejowe. HMH będzie nadal mieć siedzibę w Bratysławie na Słowacji i zostanie zintegrowana z jednostką biznesową Siemens Mobility Rail Infrastructure.

 

Fot. Railpage.net

 

"HMH jest strategicznym dodatkiem do naszego portfolio Rail Infrastructure i wzmacnia naszą pozycję na rynku. Przejęcie to stanowi ważny kamień milowy w naszym dążeniu do zapewnienia kompleksowych rozwiązań z jednego źródła dla wszystkich dostawców pojazdów szynowych w Europie" - mówi Andre Rodenbeck, CEO działu Rail Infrastructure w Siemens Mobility. "Cieszymy się, że możemy powitać naszych nowych kolegów z Bratysławy w Siemens Mobility".

"Siemens Mobility jest dla nas idealnym partnerem. Wspólnie możemy budować i rozwijać nasze portfolio systemów ochrony pociągów, które od dwóch dekad jest liderem w tej dziedzinie. Przyszłość leży w europejskim transgranicznym transporcie kolejowym. Ponieważ HMH jest teraz częścią rodziny Siemens Mobility, będziemy w centrum tego rozwoju na rynku wschodnioeuropejskim. To ważny krok dla naszej przyszłości" - mówi Tomas Horváth, CEO i założyciel HMH.

MIREL VZ1 to kompletne i unikalne rozwiązanie na rynku, zaprojektowane w celu wspierania bezpiecznej eksploatacji kolei na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i w Polsce. MIREL VZ1 został zaprojektowany jako zharmonizowany system z interfejsem zgodnym z europejskimi standardami kolejowymi i może być zintegrowany z ETCS, przyszłym systemem ochrony kolei dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Założona w 1993 roku firma HMH od 1999 roku zajmuje się projektowaniem, produkcją i konserwacją systemów kontroli pociągu i sterowania ruchem kolejowym. Głównym produktem firmy jest MIREL.