Obfite opady śniegu sparaliżowały transport dalekobieżny w południowych Niemczech.

Obfite opady śniegu sparaliżowały transport dalekobieżny w południowych Niemczech.

02 grudnia 2023 | Źródło: DB AG /Bahnblogstelle/ Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ze względu na obfite opady śniegu, w sobotę występują opóźnienia i odwołania pociągów na trasach dalekobieżnych Deutsche Bahn w południowych Niemczech.

 

Fot. DB AG

 

Grupa DB ogłosiła, że dworzec główny w Monachium jest obecnie niedostępny. W związku z tym transport dalekobieżny w rejonie Monachium został odwołany. Dotyczy to tras z Monachium do Salzburga, Innsbrucka, Norymbergi, Stuttgartu i Lindau/Zurychu. DB zaleca odłożenie podróży do i z Monachium, ponieważ ograniczenia mogą trwać cały weekend. Dotyczy to również trasy między Stuttgartem a Singen lub Zurychem, na której obecnie nie kursują żadne pociągi dalekobieżne.

Może również dojść do odwołań pociągów i opóźnień w innych częściach południowych Niemiec z powodu pogody. Pasażerowie, którzy chcą przełożyć swoją podróż zaplanowaną na sobotę w południowych Niemczech z powodu zimy, mogą wykorzystać swój bilet w późniejszym terminie. 

Bilet jest ważny na podróż do pierwotnego miejsca docelowego, nawet jeśli trasa zostanie zmieniona. Rezerwacje miejsc można anulować bezpłatnie. Kolej zwraca uwagę, że pociągi na niedzielę są już bardzo obłożone i zaleca zmianę planów na podróż na poniedziałek.