Znamy laureatów Świąteczno - Noworocznego "Konkursu Dworcowego" redakcji Kuriera Kolejowego

Znamy laureatów Świąteczno - Noworocznego "Konkursu Dworcowego" redakcji Kuriera Kolejowego

02 stycznia 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

22 grudnia redakcja portalu "Kurier Kolejowy" ogłosiła Świąteczno - Noworoczny "Konkurs Dworcowy" , którego uczestnicy mieli wykazać się wiedzą na temat dworców kolejowych PKP, którym w roku 2023 nadano imiona patronów. Bardzo szybko okazało się, że tematyka konkursu nie jest obca naszym Czytelnikom, a na jego rozstrzygnięcie czekaliśmy tylko kilka minut. Poniżej prezentujemy listę laureatów - pierwszych pięć osób,które udzieliły prawidłowej i pełnej odpowiedzi na pytanie konkursowe, którym redakcja prześle nagrody w postaci dopiero co wydanego przez wydawnictwo Pascal, przewodnika "POLSKA NA KOLEJOWYCH SZLAKACH". Fundatorem nagród są Polskie Koleje Państwowe S.A.

 

 

Grafika: Łukasz Piechota

 

Zgonie z zadeklarowanym przez redakcję terminem, zamieszczamy wyniki "Konkursu Dworcowego" ogłoszonego w dniu 22 grudnia 2023 roku. Przypomnijmy treść pytania konkursowego:

"Proszę wymienić dworce kolejowe PKP S.A., którym w roku 2023 nadano patrona. Proszę wskazać miejscowość i nazwę patrona".

Prawidłowa i pełna odpowiedź brzmi następująco:

W ramach realizowanego przez PKP S.A. programu nadawania dworcom imion wybitnych Polaków w 2023 roku swoich patronów zyskały następujące dworce kolejowe:

  • dworzec kolejowy w Tczewie, imienia "Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego";
  • dworzec kolejowy w Lublinie, imienia ,,Lubelskiego Lipca 1980'';
  • dworzec kolejowy w Łańcucie, imienia "Rodziny Ulmów";
  • dworzec kolejowy w Wejherowie, imienia "Męczenników Piaśnickich"
  • dworzec kolejowy Gdańsk Główny, imienia "Mieczysława Jałowieckiego."

Miło nam poinformować, iż laureatami "Konkursu Dworcowego", w kolejności nadesłanych odpowiedzi są (nazwiska i adresy są znane redakcji):

  1. Kamila z Warszawy
  2. Dariusz z Przemyśla
  3. Karina z Wodzisławia Śląskiego
  4. Maciej z Piotrkowa Trybunalskiego 
  5. Klaudia z Wierzbicy

Redakcja prześle nagrody ufundowane przez Polskie Koleje Państwowe S.A. - przewodniki "POLSKA NA KOLEJOWYCH SZLAKACH" na wskazane przez laureatów adresy.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Redakcja "Kuriera Kolejowa" dziękuje Panu Rafałowi Zgorzelskiemu, członkowi zarządu PKP S.A. za wsparcie inicjatywy ogłoszenia konkursu i pomoc przy wyborze pytania konkursowego. 

Już wkrótce redakcja Kuriera Kolejowego ogłosi kolejny konkurs, planuje bowiem, że konkursy staną się stałą praktyką portalu w 2024 roku.