Nowa lokomotywa we flocie Bahnoperator

Nowa lokomotywa we flocie Bahnoperator

07 lutego 2024
PODZIEL SIĘ

W dniu dzisiejszym w Poznaniu Bahnoperator odebrał kolejną wielosystemową lokomotywę Siemens Vectron. To już dziewiąty pojazd tego typu we flocie przewoźnika."Vectrony sprawdziły się u nas doskonale, dlatego zdecydowaliśmy o pozyskaniu kolejnego egzemplarza” - powiedział Pan Piotr Ciuruś - Dyrektor Przewozów Bahnoperator Polska.

 

Fot. Bahnoperator

 

Pojazd dostarczyła firma European Locomotive Leasing, wiodący na rynku europejskim leasingodawca Vectronów. W tej chwili kilkudziesieciu klientów w 16 krajach Europy operuje ponad 200 lokomotywami z logo ELL. "Cieszymy się, że Bahnoperator ponownie nam zaufał i wierzymy, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijać"- powiedziała Pani Agnieszka Bekasiak, Dyrektor Zarządzający ELL Polska. W ostatnim czasie  ELL otworzyła spółkę w Polsce z siedzibą w Poznaniu, tym samym rozszerzając swoją działalność o kolejny europejski rynek.

 

Fot. Bahnoperator 

 

Przekazany pojazd to fabrycznie nowa lokomotywa Wielosystemowa, umożliwiająca prowadzenie pociągów w Polsce,Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Holandii i Rumunii. Maksymalna prędkość 200km/h oraz moc 6400kW to doskonałe osiągi, pozwalające na wszechstronne wykorzystanie tych lokomotyw przy najróżniejszych rodzajach pociągów.

Pojazd wyróżnia się także zewnętrznie - schemat malowania został zaprojektowany przez Simona Wijnakera z Railcolordesign. To już druga lokomotywa Bahnoperatora, która otrzymała takie barwy. Lokomotywie nadano imię Marcel - od Pana Marcela Steina - Prezesa holdingu Bahnoperator oraz TE Germany.

 

Fot. Bahnoperator 

 

Na zdjęciu z przekazania: Pan Piotr Ciuruś odbiera klucze od lokomotywy od Pani Agnieszki Bekasiak. Po prawej Radosław Kopras – Kierownik Przewozów Międzynarodowych. Po lewej: Bartłomiej Jasiński – Kierownik Dyspozytury.