RegioJet poszukuje dodatkowych maszynistów, obiecuje wynagrodzenie początkowe w wysokości 2000 Euro

RegioJet poszukuje dodatkowych maszynistów, obiecuje wynagrodzenie początkowe w wysokości 2000 Euro

20 lutego 2024 | Źródło: railpage.net / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

RegioJet poszukuje od 15 do 20 nowych maszynistów.

Fot. RegioJet

 

RegioJet, największy prywatny przewoźnik kolejowy w Europie Środkowej, ogłosił plany powiększenia zespołu maszynistów. Decyzja ta jest odpowiedzią na nadchodzącą ekspansję i uruchomienie nowych tras w 2024 r. Aby wzmocnić swoje szeregi, RegioJet poszukuje od 15 do 20 nowych maszynistów, którzy dołączą do dynamicznego zespołu w miarę wzrostu i rozwoju firmy.

Nowe możliwości dla doświadczonych maszynistów 

RegioJet oferuje możliwości zarówno doświadczonym profesjonalistom, jak i nowicjuszom na rynku pracy, którzy stoją u progu swojej kariery i chcą zdobyć niezbędne umiejętności i kwalifikacje. Dla aspirujących maszynistów RegioJet oferuje kompleksowy program szkoleniowy, który obejmuje wykorzystanie certyfikowanych symulatorów kolejowych do praktycznego szkolenia, zapewniając im odpowiednie przygotowanie do swojej roli. Obecnie w programie bierze udział dziewięciu uczestników, których średnia wieku wynosi 27 lat, co odzwierciedla duże zainteresowanie młodego pokolenia karierą w tym sektorze.

Nacisk na rozwój i atrakcyjne warunki pracy

RegioJet kładzie nacisk na rozwój i poprawę warunków pracy swoich pracowników. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia (pensja początkowa co najmniej 53 000 CZK) w wysokości ok. 2 000 EUR, firma oferuje również:

  • 5 tygodni urlopu
  • Program świadczeń kafeteryjnych
  • Regularne dostawy świeżych owoców do miejsca pracy
  • Wsparcie dobrej atmosfery pracy i dobrego samopoczucia pracowników
  • Innowacyjne podejście do szkoleń

RegioJet stosuje innowacyjne podejście do szkolenia swoich maszynistów, wykorzystując Certyfikowane symulatory kolejowe do realistycznych scenariuszy szkoleniowych

Ta zaawansowana technologia znacznie poprawia wydajność i zwiększa bezpieczeństwo operacyjne. Ponadto instalacja tabletów umożliwia maszynistom wygodny i przejrzysty dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.

RegioJet zdaje sobie sprawę, jak ważne jest rozwiązanie problemu niedoboru wykwalifikowanych maszynistów - wyzwania, przed którym stoi wiele specjalistycznych obszarów. "Dlatego ważne jest, abyśmy skupili się nie tylko na rekrutacji nowych talentów, ale także na ich wysokiej jakości szkoleniu i rozwoju. Nasze programy szkoleniowe są zaprojektowane tak, aby spełniały najnowsze standardy i przygotowywały kandydatów do wszystkich aspektów pracy jako maszynista" - dodaje Jana Skalická, dyrektor HR w RegioJet.