Rail Cargo Group zwiększa liczbę pociągów między Villach i Frosinone

Rail Cargo Group zwiększa liczbę pociągów między Villach i Frosinone

19 marca 2024 | Źródło: www.ferrovie.info / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Grupa Rail Cargo dostosowała liczbę przejazdów w obie strony dla TransFER Villach - Frosinone, aby lepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów.

 

Rail Cargo Group zwiększa liczbę pociągów między Villach i Frosinone
Fot. Ferrovie.info

Ten TransFER został uruchomiony w 2023 r. jako część TransFER Villach - Włochy z jednym przejazdem w miesiącu.

Jednak popyt wzrósł szczególnie w sektorze utylizacji odpadów i dlatego TransFER został już podwojony do dwóch przejazdów miesięcznie. Jeśli popyt będzie nadal rósł, RCG planuje zwiększyć liczbę przejazdów TransFER do czterech razy w miesiącu, tj. co tydzień, między Austrią a Włochami.

TransFER jest również wykorzystywany do transportu towarów w konwencjonalnych wagonach dla klientów z branży drzewnej. Jednym z powodów wzrostu liczby przejazdów jest zwiększone zapotrzebowanie na transport ze strony nowych klientów z branży utylizacji odpadów, w tym włoskiej firmy EuroTIDECO i FCC Austria Abfall Service AG.

FCC Austria Abfall Service AG jest spółką należącą do międzynarodowej grupy FCC Environment CEE i oferuje kompletne rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami dla gmin, przemysłu, handlu i osób prywatnych. Firma specjalizuje się w przyjaznej dla środowiska utylizacji, recyklingu i przetwarzaniu różnego rodzaju odpadów.

RCG przetransportowało już 1 350 ton odpadów za pomocą MOBILER dla obu firm. Ta kombinacja wagonów MOBILER, kontenerów MOBILER i ciężarówek MOBILER łączy zalety przyjaznego dla środowiska transportu kolejowego z zaletami elastycznego transportu drogowego i umożliwia kompleksowe multimodalne rozwiązanie logistyczne.

Hydrauliczne urządzenie podnoszące w pojeździe MOBILER umożliwia szybki i łatwy przeładunek kontenera MOBILER między ciężarówką a wagonem towarowym, bez konieczności stosowania dźwigu lub dedykowanego połączenia kolejowego. Czas tranzytu między Villach a Frosinone wynosi tylko jeden dzień.