Zapowiedź majówki z wąskotorówką

Zapowiedź majówki z wąskotorówką

19 kwietnia 2024 | Źródło: Koszalińska Kolej Wąskotorowa
PODZIEL SIĘ

W dniach 1-5 maja 2024 (środa-niedziela) zapraszamy na Majówkę z wąskotorówką. Pociągi do Rosnowa będą odjeżdżać o godz. 11.00 ze stacji Koszalin Wąskotorowy, ul. Kolejowa 4. W Rosnowie zapraszamy na 2-godzinny wypoczynek nad jeziorem, do dyspozycji pasażerów jest pięknie zagospodarowana plaża z placem zabaw dla dzieci, siłownią plenerową, punkty gastronomiczne, będzie również przygotowane ognisko. O godz. 14.00 pociąg wyruszy w podróż powrotną aby zameldować się w Koszalinie o godz.15.00.

 

Zapowiedź majówki z wąskotorówką
Fot. Koszalińska Kolej Wąskotorowa

 

Szczegółowy rozkład jazdy oraz cennik na stronie http://waskotorowka.koszalin.pl/rozklad-jazdy/#majowka

Na kolei honorujemy wszystkie ustawowe ulgi kolejowe. Rowery przewozimy za darmo :)

W dniach 2,3, 4 maja pociągi poprowadzi zabytkowy parowóz Px48-3901 „Zosia” a w pozostałych dniach kursować będzie trakcja spalinowa (motowóz lub lokomotywa Lxd2) !

Obecnie na Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej trwają intensywne remonty zabytkowej infrastruktury, które mają się zakończyć przed majówką. Ekipa Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej robi wszystko, aby tegoroczny już 126. sezon działalności zabytkowej kolei rozpocząć z torowiskiem w jak najlepszym stanie. Niestety, ponieważ fundusze na remonty otrzymaliśmy bardzo późno, prace zakończą się tuż przed rozpoczęciem sezonu. A teraz możecie zobaczyć naszą ekipę na terenie stacji kolejowej, gdzie remontujemy jeden rozjazd oraz poprawiamy 100-metrowy odcinek toru. Wszystko po to, aby jazda zabytkową ciuchcią była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna oraz komfortowa.