Pies służbowy SOK wytropił złodziei

Pies służbowy SOK wytropił złodziei

25 kwietnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak nieodzowny w pracy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei bywa pies tropiący, świadczy przykład z województwa zachodniopomorskiego. Gdy na szlaku Chojna - Krzywin Gryfiński wystąpił zanik łączności zapowiadawczej selektorowej i ogólno-eksploatacyjnej to było prawie pewne, że doszło do kradzieży kabla.

Fot. Rafał Wilgusiak

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia o godz. 15.30. Dyżurna ruchu na stacji Chojna powiadomiła Straż Ochrony Kolei w Szczecinie o zaniku łączności. Okazało się że przyczyną była kradzież ok. 15 mb kabla teletechnicznego, wskutek czego wprowadzono radiotelefoniczne zapowiadanie pociągów.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie wraz z psem służbowym o imieniu Remi rozpoczęli poszukiwania sprawców. W pewnym momencie pies podjął trop i po ok. 2 km, na leśnej drodze gruntowej, prowadzącej do miejscowości Rynica, doprowadził do ujęcia trzech sprawców. Posiadali oni przy sobie skradziony miedziany kabel teletechniczny ze zdjętą otuliną izolacyjną. Ujęci mężczyźni zostali przekazani policji, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.