PKP Cargo dojeżdża do Cuxhaven

PKP Cargo dojeżdża do Cuxhaven

14 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Ruszyły kolejne, samodzielnie realizowane przez PKP Cargo przewozy na terenie Niemiec. Tym razem stacją docelową jest Cuxhaven – port nad Morzem Północnym.

Fot. Mikołaj Manowski

W niedzielę, 13 maja, granicę we Frankfurcie Oderbrücke przekroczył pociąg PKP Cargo z samochodami osobowymi o masie około 750 ton i długości 600 metrów. Prowadzony lokomotywą wielosystemową Siemens E189 dotarł do stacji Stade, gdzie przepięta została lokomotywa spalinowa, jako że odcinek do stacji portowej Cuxhaven jest niezelektryfikowany.

To kolejny przewóz, który jest realizowany przez PKP Cargo własną trakcją poza terytorium Polski. W Niemczech spółka obsługuje również inne przewozy (przede wszystkim samochodów, kontenerów i koksu) w różnych relacjach, zarówno tranzytowych do Belgii i Francji jak i takich, w których Niemcy są krajem docelowym.

Przewoźnik aktywnie pracuje nad pozyskaniem kolejnych klientów zainteresowanych realizacją przewozów poza granicami kraju, nie tylko w Niemczech, ale również w Czechach, na Słowacji oraz w Austrii, gdzie od niedawna PKP Cargo również posiada certyfikat bezpieczeństwa umożliwiający samodzielne przewozy.
 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Bezdomni znikną z dworca Wrocław Główny Bezdomni znikną z dworca Wrocław Główny
Następny artykuł Znamy rozkład jazdy pociągów KŚ do Wisły Znamy rozkład jazdy pociągów KŚ do Wisły