Rafamet „Odpowiada inwestorom”

Rafamet „Odpowiada inwestorom”

04 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od dwóch lat organizatorzy Akcji Inwestor nagradzają spółki, które nie lekceważą inwestorów i szybko odpowiadają na ich pytania. Podmioty te mogą posługiwać się specjalnym logo „Odpowiada Inwestorom”. Już po raz drugi Rafamet znalazł się wśród nich.

Fot. Puls Biznesu

Akcję uruchomił „Puls Biznesu” w 2008 r. Pytania zadawane spółkom trafiają do odpowiednich firm za pośrednictwem portalu internetowego gazety. Do tej pory zadano już 19 tys. pytań, które mają pomagać inwestorom w pozyskiwaniu informacji na temat spółek giełdowych.

Co kwartał redakcja "Pulsu Biznesu" dokonuje selekcji spółek uczestniczących w programie. Patronat nad całym wydarzeniem przyjęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, partnerem jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Fabryka Obrabiarek Rafamet S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi ponad 43 mln zł.