Szynowo-drogowy wózek 3RS produkcji Rafametu

Szynowo-drogowy wózek 3RS produkcji Rafametu

04 października 2023 | Źródło: RAFAMET S.A.
PODZIEL SIĘ

Szynowo-drogowy wózek manewrowy 3RS jest przeznaczony do manewrowania pojazdami szynowymi o masie całkowitej do 350 ton. Pojazd porusza się po torach i po płaskich powierzchniach np. hal produkcyjnych, placów manewrowych, czy platformach załadowczych w obrębie zamkniętych przestrzeni przemysłowych (zakłady naprawcze kolei, metra, tramwajów, porty, itp.). Wózek 3RS może służyć jako wyposażenie pomocnicze tokarki podtorowej.

Fot. Rafamet

Wózek manewrowy 3RS posiada cztery napędne koła powleczone odpornym na zużycie ścierne poliuretanem. Każde koło posiada własny napęd z silnikiem elektrycznym i przekładnią zębatą oraz mechanizm umożliwiający jego skręcanie.

W trybie szynowym wózek manewrowy 3RS prowadzony jest  po szynach za pomocą czterech stalowych kół opuszczanych i podnoszonych hydraulicznie. Koła prowadzące zainstalowane są w pobliżu kół napędowych. Do jazdy drogowej koła prowadzące są uniesione.

Wózek jest specjalnie dostosowany do przejeżdżania przez strefę tokarki podtorowej podczas holowania i pozycjonowania na niej pojazdu do reprofilowania.

 

Fot. Rafamet

 

GŁÓWNE CECHY

  • Wszechstronne zastosowanie dzięki możliwości poruszania się po drogach i szynach
  • Doskonała zwrotność dzięki czterem niezależnie napędzanym kołom jezdnym z możliwością obrotu wokół własnej osi
  • Łatwe sterowanie za pomocą zdalnego przenośnego pulpitu
  • Zasilanie elektrycznymi bateriami kwasowymi z funkcją automatycznego ładowania i uzupełniania elektrolitu
  • Brak emisji spalin