PKP S.A. zawarła ugodę z Budimeksem

PKP S.A. zawarła ugodę z Budimeksem

07 marca 2013
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. zawarła ugodę pozasądową ze spółką Budimex i jej prezesem, Dariuszem Blocherem, kończącą sądowe postępowanie o ochronę dóbr osobistych spółki PKP. Budimex i Dariusz Blocher oświadczyli, że nie twierdzili oraz nie zamierzali sugerować, jakoby spółka PKP S.A. oszukała Budimex w trakcie procesu prywatyzacyjnego Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury.

Fot. Newseria

W sierpniu 2012 roku PKP S.A. pozwała Dariusza Blochera oraz Budimex za naruszenie jej dóbr osobistych w związku z wypowiedziami prezesa w trakcie konferencji prasowej z 26 lipca 2012 roku, powtórzonymi następnie w wywiadzie prasowym z 3 sierpnia 2012 roku, którego Dariusz Blocher udzielił portalowi „Rynek Kolejowy”. Przedmiotowe wypowiedzi Dariusza Blochera były wielokrotnie powielane przez media oraz naruszały dobre imię PKP S.A.

W treści ugody napisano m.in., że intencją pozwanych (Budimex i Dariusz Blocher) nie było „naruszenie dóbr osobistych PKP S.A. w trakcie konferencji prasowej z dnia 26 lipca 2012 roku ani w trakcie wywiadu dla portalu internetowego „Rynek Kolejowy”, udzielonego dnia 3 sierpnia 2012 roku oraz że pozwani „nie twierdzili ani nie zamierzali sugerować […] jakoby spółka PKP S.A. oszukała spółkę Budimex S.A. w trakcie procesu prywatyzacyjnego Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury sp. z o.o.”

- Jesteśmy zadowoleni z zawartej ugody. Budimex oraz Dariusz Blocher zaprzeczyli jakoby zarzucali spółce PKP stosowanie nieuczciwych praktyk w toku procesu prywatyzacyjnego PNI. To niezwykle ważne dla nas oświadczenie w kontekście prowadzonych procesów prywatyzacji przez PKP S.A. Dokładamy wszelkich starań  przy prowadzeniu procesów prywatyzacyjnych, w szczególności  zaś udostępniamy  inwestorom wszelkie dane niezbędne do podjęcia racjonalnej decyzji. Wierzę, że zawarta ugoda wpłynie na polepszenie wzajemnych relacji biznesowych między Budimexem a Grupą PKP  – mówi Maria Wasiak, członek zarządu PKP S.A.

PNI zostało sprzedane w listopadzie 2011 roku w procesie prywatyzacji prowadzonym w trybie zaproszenia do negocjacji. Wartość transakcji wyniosła 225 mln zł. PNI jest firmą budowlaną realizującą zadania z zakresu budowy i modernizacji linii kolejowych. Od września 2012 roku spółka PNI jest w stanie upadłości układowej, a od listopada 2012 r. władzę w spółce sprawuje zarządca ustanowiony przez sąd.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Łódzkie odnawia tabor Łódzkie odnawia tabor
Następny artykuł AWT będzie wozić rudę z Bałkanów do Polski AWT będzie wozić rudę z Bałkanów do Polski