„Kurier Kolejowy” z Bondem!

„Kurier Kolejowy” z Bondem!

08 marca 2013
PODZIEL SIĘ

Tabor kolejowy w roli nośnika reklamowego? Brytyjski skład Class 91 nawiązujący do filmu „Skyfall” z Jamesem Bondem – ale też wiele projektów realizowanych na polskich torach – pokazuje, że może to być ciekawe połączenie. 

Potencjał reklamowy kolei na razie najlepiej wykorzystują samorządy wojewódzkie, które umieszczają na nowych pojazdach barwy regionów, godła i hasła promocyjne. Jednak najwięksi przewoźnicy jak PKP Intercity, Przewozy Regionalne czy Trójmiejska SKM  mają swoje własne, oryginalne doświadczenia w przeprowadzaniu akcji reklamowych z wykorzystaniem taboru. Jakie? O tym można przeczytać w najnowszym wydaniu „Kuriera Kolejowego” (nr 5 na 10 marca).

Na wizerunek kolei wpływ mają też prowadzone inwestycje. W tym numerze piszemy o zmianach Prawa Zamówień Publicznych – jak nowe zapisy oceniają zamawiający i wykonawcy, a jak interpretuje i tłumaczy je Urząd Zamówień Publicznych? O wprowadzonych w ramach nowelizacji definicjach, dialogu technicznym czy karach umownych dyskutowano podczas debaty „Lunch z Kurierem”. Opinie uczestników prezentujemy w tekście „Ustawa bez rewolucji”.

W tym wydaniu „Kuriera” przypominamy też tragiczne wydarzenia sprzed roku, kiedy to doszło do - największej od ponad 20 lat - katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. W artykule „Wiele przyczyn katastrofy” piszemy o udostępnionym raporcie Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, uroczystościach rocznicowych oraz działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa. 

W numerze można przeczytać też o pracach na CMK, dzięki którym w grudniu 2014 r. pociągi Pendolino będą mogły pojechać z prędkością 200 km/h, „Ostatniej prostej HKX” – czyli próbie odebrania monopolu Deutche Bahn przez prywatną spółkę operującą na trasie Hamburg – Berlin – Kolonia, a także o dyspozyturze Łódź Olechów w strukturach PKP Cargo, gdzie z powodzeniem stosowana jest Elektroniczna Księga Logistyki. Zapraszamy też do Czech, gdzie jeździ „Czarna puma” (pociągi przewoźnika Leo Express) oraz na „Senną stacyjkę z carskich czasów” w Tomaszowie Mazowieckim.

Zapraszamy do lektury!