Opolskie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Opolskie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

30 września 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 20 października do 14 grudnia będzie obowiązywał zastępczy rozkład jazdy pociągów. Utrudnienia na kolei spowodowane są remontami torów. Na części tras wprowadzona zostanie również autobusowa komunikacja zastępcza - informuje nto.pl.

Fot. Patryk Farana

Najpoważniejsze zmiany dotyczą linii Opole Główne – Kluczbork, która od 12 do 29 listopada będzie całkowicie zamknięta. Za wszystkie pociągi Regio zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Z podobnymi utrudnieniami muszą się liczyć również pasażerowie, którzy korzystają z pociągów na odcinku Kędzierzyn-Koźle Zachodnie – Twardawa. W tym przypadku przerwa w ruchu potrwa od 16 do 21 listopada.

– Tutaj również zapewniona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza – uspokaja Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. – W przypadku Kluczborka linia będzie całkowicie zamknięta, dlatego nie mogliśmy wprowadzić innego rozwiązania.

Utrudnienia szykują się również na linii Opole Główne – Jelcz-Laskowice. Pociągi kursujące na tej trasie od 21 października do 29 listopada będą miały zmieniony rozkład jazdy. Pasażerowie z Jelcza do Opola Głównego dojadą, ale przez Opole Groszowice, co spowoduje, że czas przejazdu wydłuży się do 23 minut.

W tej chwili pociąg z Jelcza dojeżdża do stacji Opole Główne o godz. 6.38 a po wprowadzeniu zmian będzie dojeżdżał o 7.01. Przewozy Regionalne zastrzegają jednak, że choć pociąg będzie zatrzymywał się w Groszowicach, to pasażerowie nie będą mieli możliwości wsiadania ani wysiadania na tej stacji.

- Osoby, które będą chciały dojechać do Opola Wschodniego, nie odczują zmian, ponieważ do tej stacji pociąg będzie przyjeżdżał o czasie - mówi przedstawiciel Przewozów Regionalnych.

- Dlatego jeśli pasażerowie, którzy dotychczas dojeżdżali do Opola Głównego, będą chcieli zaoszczędzić czas, będą mogli wysiąść na Opolu Wschodnim i dalszą trasę pokonać innym środkiem transportu - podpowiada.

Osoby, które popołudniowym pociągiem zechcą wrócić do Jelcza-Laskowic powinny zapamiętać, że od 21 października pociąg będzie odjeżdżał z Opola o godz. 15.43, czyli dwie minuty wcześniej niż dotychczas. Do stacji docelowej dojedzie o 17.39, czyli 15 minut później niż w tej chwili. Zmiany na trasie Opole Główne – Kluczbork oraz Opole Wschodnie – Jelcz- Laskowice spowodowane są
remontem linii kolejowej Tarnowskie Góry – Opole Główne na odcinku Fosowskie – Opole Główne, w trakcie której m.in. będą wymieniane rozjazdy.

Od 20 października drobne, kilku minutowe zmiany zostaną wprowadzone również na innych liniach. - Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zachęcamy pasażerów, żeby śledzili rozkład jazdy dostępny na naszych stronach internetowych pod adresem: www.przewozyregionalne.pl/rozklad-jazdy. Ze zmienionym rozkładem będzie można się również zapoznać na dworcach.