SOK w 17-tym Biegu o Nóż Komandosa

08 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Bieg o Nóż Komandosa jest organizowany przez lubliniecką Metę. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz renomą. Tradycyjnie startujący w mistrzostwach są żołnierzami, pracownikami lub funkcjonariuszami służb mundurowych w służbie czynnej lub rezerwie.

Tegoroczna 17 już edycja biegu zgromadziła 754 mundurowych z całego kraju. Na starcie stanęli również zawodnicy z Brazylii, Niemiec czy Czech.

Prawo do udziału w zawodach przysługuje wszystkim, którzy okażą dokument tożsamości, stwierdzający przynależność do służb mundurowych i nie mają przeciwwskazań do biegów długodystansowych. Zawodnicy startują w kategorii open tzn. bez podziału na kategorie wiekowe. Biegaczy obowiązuje start w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym. Odcinek do pokonania w trakcie biegu dla kobiet wynosi 5 km. Mężczyźni biegają na dystansie dwa razy dłuższym. Trasa biegu jest bardzo trudna. Zawodnikom dają się we znaki długie męczące podbiegi.

W minioną sobotę 04 października na starcie stanęło 754 mundurowych. 664 osoby ukończyły bieg.  W tegorocznej edycji Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa im. gen. Włodzimierza Potasińskiego po raz pierwszy wzięła udział Straż Ochrony Kolei, reprezentowana przez piątkę funkcjonariuszy, w tym jedną kobietę. Funkcjonariuszka SOK z Posterunku w Gorzowie Wielkopolskim w klasyfikacji generalnej uplasowała się na wysokiej 34 pozycji. Pozostali zawodnicy również godnie reprezentowali formację SOK.  Cała piątka dobiegła do mety, a w końcowej klasyfikacji indywidualnej poszczególni funkcjonariusze SOK zajęli kolejno następujące lokaty:

- Wśród kobiet cross na 5 km:

str. praktykant Wierzbicka Beata – posterunek w Gorzowie Wlkp. - miejsce 34 z czasem 40:20

- Wśród mężczyzn cross na 10 km:

przodownik Ogaza Waldemar- posterunek w Gorzowie Wlkp. - miejsce 109 z czasem 49:04

st. przodownik Nawrocki Piotr – posterunek w Rybniku - miejsce 362 z czasem 58:08

st. przodownik Piotrowski Mirosław – posterunek w Rybniku - miejsce 421 z czasem 59:55

st. przodownik Piętak Grzegorz - posterunek w Rybniku - miejsce 503 z czasem 1:04:19

Mundurowi z formacji SOK, podobnie jak pozostali zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali medale z podobizną gen. Wł. Potasińskiego. Z zawodów w Lublińcu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przywieźli także pamiątkowe fotografie, moc pozytywnych wrażeń i cennych doświadczeń.