CAF z kontraktem na dostawę 75 wagonów pasażerskich w Szkocji

CAF z kontraktem na dostawę 75 wagonów pasażerskich w Szkocji

15 kwietnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

CAF podpisał kontrakt ze spółką Serco Caledonian Sleepers na produkcję i dostawę 75 wagonów pasażerskich wraz z pakietem części oraz wsparciem technicznym. Wartość umowy to ok. 200 mln euro.

Fot. CAF

Dostarczonych zostanie pięć różnych typów wagonów, które utworzą cztery składy (po 16 wagonów każdy) oraz 11 wagonów rezerwowych dla przewoźnika Caledonian Sleeper, świadczącego przewozy regionalne w Highland i Lowland w Szkocji. Dla pasażerów przygotowano różne opcje podroży: kuszetki z łazienką, standardowe kuszetki, standardowe miejsca do siedzenia oraz siedzenia z możliwością spania. 

Serco zostało wybrane przez Ministerstwo Transportu Szkocji w maju 2014 r. na operatora obsługującego trasy łączącej Glasgow, Edynburg, Aberdeen, Inverness oraz Fort William w Szkocji z Londynem. Koncesja została wydana na 15 lat, począwszy od kwietnia 2015 r. Nowe wagony zostaną wprowadzone do użytku w kwietniu 2018 r.

Projekt jest finansowany kwotą 60 mln funtów ze środków szkockiego ministerstwa z dodatkowym finansowaniem zapewnionym przez firmę Caledonian Sleepers Rail Leasing, spółką zależną Lombard North Central Plc. CAF za realizację kontraktu otrzyma ok. 200 mln euro.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Koleje Mazowieckie kupią dwa nowe szynobusy Koleje Mazowieckie kupią dwa nowe szynobusy
Następny artykuł Nowa stacja Hel na wakacje Nowa stacja Hel na wakacje