PKP tchnie nowe życie w Sosnowiec Maczki?

PKP tchnie nowe życie w Sosnowiec Maczki?

15 stycznia 2016 | Autor: RW | Źródło: PKP S.A., Urząd Miasta Sosnowca
PODZIEL SIĘ

Już wkrótce zapadną finalne ustalenia dotyczące planów wobec budynku dawnego dworca kolejowego Sosnowiec Maczki. PKP S.A. i władze Politechniki Śląskiej wciąż pracują nad uszczegółowieniem zasad współpracy, w ramach której planowana jest rewitalizacja obiektu i zagospodarowanie budynku na potrzeby Centrum Naukowo - Dydaktycznego Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej.

Wiz. PKP S.A.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński spotkał się dziś w Warszawie z Jarosławem Kołodziejczykiem, członkiem zarządu PKP S.A. Tematem rozmowy była przyszłość zabytkowego dworca w Maczkach.

– Rozmowy w Warszawie zakończone w dobrym klimacie. Dziękuje Jarosławowi Kołodziejczykowi za ciepłe przyjęcie. Dziękuje również wszystkim za wsparcie i stworzenie pozytywnej energii dla nowego życia dworca w Maczkach i całej dzielnicy. W poniedziałek widzimy się w Maczkach podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej – przekazał prezydent Chęciński.

Podczas rozmów ustalono, że zaangażowanie miasta w ten szeroko zakrojony projekt ma objąć m.in. prace związane z przebudową sieci wodno – kanalizacyjnej, wykonaniem nowego układu drogowego i uzbrojeniem terenów inwestycyjnych należących do PKP. Rozważa się także utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej. Ostateczne decyzje dotyczące szczegółów planowanej inwestycji powinny zapaść pod koniec miesiąca.

PKP S.A. zapewniło w komunikacie, że dokłada wszelkich starań, aby wypracowane zostały optymalne rozwiązania, zarówno z punktu widzenia mieszkańców Sosnowca, Politechniki Śląskiej, jak i spółki.

Zabytkowy budynek dworca Sosnowiec – Maczki pochodzi z 1848 roku. Obecnie jest wyłączony z użytkowania. W 2014 roku w PKP S.A. powstała koncepcja rewitalizacji budynku, dzięki której mogłaby tam zacząć działać placówka naukowa - Centrum Naukowo - Dydaktyczne Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej.