Znamy oferty modernizację stacji na linii Siedlce - Terespol

Znamy oferty modernizację stacji na linii Siedlce - Terespol

03 marca 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Cztery konsorcja starają się o zamówienie na modernizację trzech stacji na linii E20 Siedlce – Terespol. To kolejny etap modernizacji tej ważnej międzynarodowej magistrali.

 

Fot. Travelarz

Inwestycja za ponad pół miliarda złotych obejmuje modernizację i przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na trzech stacjach: w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach i Terespolu. Poprawi się tam również komfort obsługi podróżnych. Zmodernizowane będą też perony i infrastruktura przeznaczona do obsługi podróżnych. W ramach inwestycji zaplanowana jest także budowa bezkolizyjnych skrzyżowań – m.in. w Białej Podlaskiej PLK wspólnie z miastem wybudują tunel drogowy. Prace obejmą również wymianę 14 km torów i rozjazdów, oraz przebudowę sieci trakcyjnej i systemu telekomunikacji. Po zakończeniu inwestycji pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Planowane lata realizacji inwestycji 2017- 2020. 

W przetargu na wykonanie tej inwestycji w systemie „zaprojektuj i buduj” starają się 4 konsorcja. Poniżej przedstawiamy listę oferentów wraz z zaproponowanymi wartościami kontraktu:

  • Trakcja PRKiI – wartość oferty 513 mln zł
  • Torpol – 543 mln zł
  • ZUE – 550 mln zł
  • Budimex i PKP Energetyka – 660,3 mln zł

Inwestycja na stacjach Małaszewicze, Biała Podlaska i Terespol to kontynuacja dużego programu modernizacji wschodniego fragmentu międzynarodowej magistrali E20. Wcześniej PLK zmodernizowały m.in. stacje Siedlce, Międzyrzec Podlaski i Łuków.