Wczoraj (30.07.2021r) o godz. 19.00 wznowiony został całkowicie ruch pociągów przez stację Białystok

Wczoraj (30.07.2021r) o godz. 19.00 wznowiony został całkowicie ruch pociągów przez stację Białystok

31 lipca 2021 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

O godz. 19:00 wznowiono ruch pociągów na linii Białystok – Bielsk Podlaski. Wcześniej, około godziny 17:00 przywrócono ruch do Warszawy i Ełku. Do późnych godzin popołudniowych pracownicy PLK, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt i maszyny, prowadzili prace przy uszkodzonym rozjeździe. Roboty na miejscu zdarzenia były kontynuowane, ale nie wpływały już na ruch pociągów.

Fot. PKP PLK

Jak informował Kurier Kolejowy na stacji Białystok w nocy 29 na 30 lipca br. uszkodzony został rozjazd odpowiadający za prowadzenie ruchu pociągów w kierunkach: Białystok - Warszawa; Białystok - Ełk; Białystok - Bielsk Podlaski.

Uszkodzenie rozjazdu - elementu linii kolejowej, który pozwala pociągom przejeżdżać z toru na tor,  nastąpiło podczas przejazdu pociągu towarowego prowadzonego dwoma lokomotywami spalinowymi. Jeszcze w nocy ściągnięto wagony i jedną z lokomotyw. Druga, po ponownym ustawieniu na torach, została odholowana wczoraj po południu. Jednocześnie pracownicy PLK, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt i maszyny, prowadzili prace przy uszkodzonym rozjeździe. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.