Znamy planowany przez RegioJet rozkład jazdy pociągu w relacji Bohumin-Przemyśl Główny-Bohumin

Znamy planowany przez RegioJet rozkład jazdy pociągu w relacji Bohumin-Przemyśl Główny-Bohumin

16 października 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kilka dni po decyzjach Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego przyznającej otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych prywatnego czeskiego operatora RegioJet w relacji Warszawa Wschodnia-Ostenda i umorzającej, w wyniku wycofania wniosku, postępowanie administracyjne o przynanie dla tego samego przewoźnika otwartego dostępu na trasę Przemyśl Główny-granica państwa-Lwów, na portalu pasażera pojawiła się informacja o planowanym rozkładzie jazdy pociągów w relacji Bohumin-Przemyśl Główny-Bohumin. Miałby obowiązywać od wprowadzenia na sieci kolejowej nowego rozkładu jazdy, tzn. od 15 grudnia br.

Fot. RegioJet

Już w styczniu tego roku czeski przewoźnik informował, że rezygnuje z otrzymania otwartego dostępu na trasę Przemyśl Główny-granica państwa-Lwów, a przejazdy na Ukrainę zamierza realizować w porozumieniu z ukraińskim państwowym przewoźnikiem.

Teraz stało się to mozliwe, po tym jak Ukrzaliznycia 10 października reaktywowała, dwukrotnie w ciągu dnia,  połączenie kolejowa Kijowa z Przemyślem.

Pociągi RegioJet będą kursowały w nocy, odjeżdżając z Pragi, Przemyśla i Krakowa wieczorem i przyjeżdżając rano na stacje końcowe. Pasażerowie będą mieli możliwość podróżowania w wagonach sypialnych lub z miejscami do siedzenia. Na stacji Przemyśl Główny gwarantowane będzie skomunikowanie RegioJet z pociągiem Ukrzaliznyci relacji Przemyśl - Lwów.

 

Planowany rozkład jazdy RegioJet w relacji Bohumin-Przemyśl Główny
Planowany rozkład jazdy RegioJet w relacji Przemyśl Główny-Bohumin

 

Decyzja umorzająca, w wyniku wycofania przez RegioJet wniosku, postępowanie administracyjne
o przynanie otwartego dostępu  na trasę Przemyśl Główny-granica państwa-Lwów.