Młodociani "miłośnicy" układania kamiennych przeszkód na torach ujęci przez Funkcjonariuszy SOK

Młodociani "miłośnicy" układania kamiennych przeszkód na torach ujęci przez Funkcjonariuszy SOK

17 października 2021 | Źródło: Komenda Główna Straży Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

W dniu 02.10.2021 w Koszalinie, a dzień później w Pilawie Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawców układania przeszkód na torach. W pierwszym przypadku o obecności osób nieuprawnionych na szlaku Skibno - Koszalin zaalarmowała mundurowych fotopułapka, w drugim skuteczna okazała się szybka wymiana informacji pomiędzy pracownikami kolejowymi i służbą dyżurną SOK.

Fot. Straż Ochrony Kolei

Dnia 02-10-2021 r. o godz. 14:34 dyżurny zmiany Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Koszalinie otrzymał wiadomość MMS z fotopułapki, znajdującej się na szlaku Skibno – Koszalin. Na przesłanym zdjęciu widoczne były osoby nieuprawnione do przebywania na obszarze kolejowym. Na miejsce gdzie często dochodziło do układania kamieni na torach niezwłocznie został wysłany patrol z Posterunku SOK w Koszalinie, a dyżurni ruchu zostali poinformowani o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przez maszynistów jadących tą trasą pociągów. Po przybyciu we wskazany rejon funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch nieletnich chłopców, którzy ułożyli na szynach przeszkodę z kamieni.

Do podobnego zdarzenia doszło następnego dnia (03.10.2021 r.) na szlaku kolejowym Pilawa – Garwolin. Dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Pilawie otrzymał informację, że mechanik pociągu relacji Rzeszów - Bydgoszcz zgłosił ułożenie przeszkody z kamieni. We wskazane miejsce zostali niezwłocznie wysłani funkcjonariusze SOK, którzy na szlaku Pilawa – Garwoli trzy osoby nieuprawnione do przebywania na obszarze kolejowym. Dwie z nich nie ukończyły 18 roku życia. Podczas prowadzonych czynności jeden z ujętych (17-latek) przyznał się do układania kamieni na główkach szyn przed nadjeżdżającymi pociągami.

W obydwu przypadkach, sprawcy niebezpiecznych wybryków chuligańskich zostali przekazani wezwanym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzą dalsze czynności.