Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Widełce na Podkarpaciu. Pociąg stanął w płomieniach.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Widełce na Podkarpaciu. Pociąg stanął w płomieniach.

14 stycznia 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy / korsokolbuszowskie.pl / KW PSP w Rzeszowie
PODZIEL SIĘ

Jedna osoba zginęła, a jedna trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Widełce w powiecie kolbuszowskim na Podkarpaciu. Dostawczy bus wjechał pod szynobus relacji Rzeszów - Kolbuszowa. Pociąg wykoleił się po czym stanął w płomieniach.

 

Fot. korsokolbuszowskie.pl

Informacja o wypadku dotarła do Straż Pożarnej około godziny 10.50. Na miejsce zostało zadysponowanych 12 zastępów straży pożarnych z powiatów kolbuszowskiego i rzeszowskiego.

Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

 

Po dojeździe na miejsce okazało się, że kierujący samochodem dostawczym wjechał pod szynobus relacji Rzeszów - Kolbuszowa. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia kierowcy samochodu. Szynobusem podróżowało w sumie 9 osób: siedmioro pasażerów i dwie osoby z obsługi pociągu. Do szpitala trafiła jedna z pasażerek szynobusa.

W wyniku uderzenia pociąg częściowo wykoleił  i zapalił się. Ogień został ugaszony przez strażaków.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

 

Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Koleje Fińskie (VR) w 2021 r. przewiozły 8,6 mln pasażerów i 37,4 mln ton towarów. Koleje Fińskie (VR) w 2021 r. przewiozły 8,6 mln pasażerów i 37,4 mln ton towarów.
Następny artykuł Zderzenie pociągów towarowych w czeskich Prosenicach Zderzenie pociągów towarowych w czeskich Prosenicach