Peter Spuhler, prezes zarządu, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Stadler o inwestycjach w Polsce

Peter Spuhler, prezes zarządu, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Stadler o inwestycjach w Polsce

18 maja 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Peter Spuhler, prezes zarządu, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Stadler uczestniczył dzisiaj (18.05.2022r) w uroczystości otwarcia hali utrzymaniowo-serwisowej w Sochaczewie. W nowoczesnym obiekcie realizowana będzie usługa utrzymania oraz obsługa serwisowa nowych pojazdów FLIRT, sukcesywnie dostarczanych do parku taborowego Kolei Mazowieckich w ramach umowy ramowej z 2018 roku. Inwestorem sochaczewskiej bazy jest Stadler. Wartość inwestycji wyniosła 22 mln zł. To czwarta już inwestycja szwajcarskiego producenta taboru w Polsce.

Robert Stępień i Peter Spuhler. Fot. Stadler Polska

 

"Współpraca z władzami regionu oraz naszym Klientem - Kolejami Mazowieckimi trwa już 16 lat. Spółka Stadler Polska założona w związku z otrzymaniem pierwszego zamówienia z Mazowsza świętuje w tym roku 15-lecie istnienia. Nasza kolejna inwestycja - nowoczesna hala serwisowa, którą mam dziś przyjemność otwierać wspólnie z naszymi Partnerami jest kolejnym krokiem w umacnianiu naszej obecności tutaj. Bardzo dziękuję władzom samorządowym Mazowsza oraz Kolejom Mazowieckim za owocną współpracę przez te wszystkie lata. Dzięki temu Stadler może rozwijać się w Polsce, tworzyć atrakcyjne miejsca pracy, rozwijać sieć lokalnych dostawców i partnerów, budując wartość dodaną dla regionu i branży - powiedział w trakcie uroczystości otwarcia hala utrzymaniowo-serwisowa w Sochaczewie Peter Spuhler, prezes zarządu, przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Stadler. 

Peter Spuhler wypowiedział sie przed kamerą Kuriera Kolejowego na temat zaangażowania firmy Stadler w polski rynek kolejowy.

 

źródło: Kurier Kolejowy.