Wypadek kolejowy nieopodal Münster w Niemczech. Maszynista zginął na miejscu

Wypadek kolejowy nieopodal Münster w Niemczech. Maszynista zginął na miejscu

19 maja 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Do poważnego wypadku kolejowego doszło w czwartek rano (19 maja) około godziny 4.00. rano w pobliżu Münster (powiat Darmstadt-Dieburg) w Niemczech.  Na linii kolejowej Aschaffenburg-Dieburg zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wbrew początkowym doniesieniom, nadjeżdżający pociąg towarowy wykoleił się uderzając w drugi pociąg towarowy stojący na torach.

Fot. DB Netz

Wstępnie poinformowano, że w pobliżu miejscowości Münster w powiecie Darmstadt-Dieburg wykoleił się pociąg towarowy a drugi pociąg towarowy uderzył w niego. Jednak w wyniku wstępnych ustaleń stwierdzono, że nadjeżdżający pociąg towarowy wykoleił się uderzając w drugi pociąg towarowy stojący na torach.

 

Fot. DB Netz

 

Maszynista wykolejonego pociągu uwięziony wewnątrz lokomotywy, zmarł na miejscu wypadku. Jak poinformowała policja federalna, tory są zamknięte do odwołania. Doszło do znacznych zniszczeń mienia. Śledczy nie byli w stanie podać żadnych informacji na temat przyczyn wypadku.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Najnowocześniejszy terminal w Europie East-West Gate na Węgrzech zostanie otwarty w czerwcu Najnowocześniejszy terminal w Europie East-West Gate na Węgrzech zostanie otwarty w czerwcu
Następny artykuł Rozpoczęła się budowa ostatnich trzech dworców kolejowych w Dolinie Popradu Rozpoczęła się budowa ostatnich trzech dworców kolejowych w Dolinie Popradu