Alstom i NS prezentują pociąg Coradia Stream nowej generacji na Dworcu Głównym w Rotterdamie

Alstom i NS prezentują pociąg Coradia Stream nowej generacji na Dworcu Głównym w Rotterdamie

03 lipca 2022 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom i NS zaprezentowały w weekend holenderskiej publiczności na Dworcu Głównym w Rotterdamie pociągi Intercity Next Generation (ICNG). Alstom dostarcza NS, narodowemu operatorowi kolejowemu w Holandii, 79 pociągów Coradia Stream, które mogą osiągnąć maksymalną prędkość 200 km/h. Pierwsze pociągi mają jeździć po holenderskiej sieci krajowej przed końcem tego roku. 20 dodatkowych pociągów Coradia Stream ICNG, które będą mogły kursować także w Belgii, zostało zamówionych przez NS.

 

Fot. Alstom

 

Nowe pociągi dla NS rozpoczynają nową erę dla holenderskich podróżnych. Korzystają one z najnowszych innowacji i wysokiego komfortu rodziny Coradia Stream firmy Alstom, która odniosła ogromny sukces w całej Europie - zamówiono już prawie 900 pociągów w Danii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Rumunii, Hiszpanii i Holandii.

"Coradia Stream odnoszą sukces, ponieważ oferują wysoce niezawodny, energooszczędny, bezpieczny i komfortowy transport dla pasażerów. Mają również imponujący wskaźnik dostępności wynoszący ponad 97% i są łatwe w utrzymaniu. Jesteśmy dumni, że NS wybrał Alstom, aby pomóc mu w przekształceniu transportu kolejowego w całej Holandii, i nie mamy wątpliwości, że nasze pociągi znacząco zmienią sytuację holenderskich podróżnych" - powiedział Bernard Belvaux, dyrektor zarządzający Alstom Benelux.

Pociągi ICNG zaprojektowane przez Alstom dla NS są niezwykle wygodne. Zespoły Alstom ciężko pracowały, aby zintegrować najnowsze technologie i zaoferować pasażerom doskonałe wrażenia na pokładzie. W pociągach znajdują się przestronne i dobrze oświetlone wielofunkcyjne miejsca do czytania, odpoczynku, dla wózków inwalidzkich i rowerów, a także specjalne toalety dla osób o ograniczonej mobilności. Dzięki projektowi tych nowych pociągów pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej mogą naprawdę cieszyć się podróżą z takim samym komfortem jak inni pasażerowie. Klimatyzacja, Wi-Fi, liczne możliwości ładowania telefonów komórkowych i laptopów, a także lampki LED do czytania również przyczyniają się do wyjątkowych wrażeń z podróży.

Pociągi ICNG spełniają najwyższe standardy interoperacyjności i są wyposażone w europejskie (ERTMS) systemy sygnalizacji. Umożliwia to ciaśniejszą, gęstszą i bardziej energooszczędną jazdę poprzez cyfrową sygnalizację wyprzedzającą i polecenia jazdy, co zwiększa wydajność i niezawodność transportu, zwłaszcza na liniach o dużym natężeniu ruchu. Dzięki sprawniejszemu funkcjonowaniu kolei pasażerowie mogą liczyć na częstsze i bezpieczniejsze połączenia.

Wreszcie, pociąg Coradia Stream ICNG jest krokiem w kierunku zrównoważonej mobilności, która jest jednym z głównych celów globalnych Alstom, ponieważ ponad 95% jego elementów nadaje się do recyklingu. Pociąg jest również wyposażony w nowoczesny system trakcyjny, który umożliwia hamowanie regeneracyjne, gdzie ruch pociągu jest wykorzystywany do zasilania hamulców, co może zaoszczędzić nawet 35% zużycia energii w pociągu, nie wspominając o zmniejszeniu zużycia kół pociągu. Dzięki ulepszonej konstrukcji aeroakustycznej, zastosowaniu komponentów o obniżonej emisji hałasu oraz wózków z zawieszeniem pneumatycznym, pociąg ICNG redukuje również hałas wewnętrzny i zewnętrzny, co przyczynia się zarówno do ochrony środowiska, jak i poprawy komfortu pasażerów.