16 i 18 grudnia br. w Tychach i w Gdyni rozpocznie cztery kursy Tyski Pociąg Świąteczny. Marka Tyskie przygotowała dla zwycięzców trwającego konkursu trzy wagony pełne atrakcji i okazji do przechodzenia na Ty ponad przedziałami.
Tyski Pociąg Świąteczny jest pierwszą w Polsce kampanią korzystającą z infrastruktury kolejowej. Prowadzi ją marka Tyskie Kompanii Piwowarskiej. Podczas czterech przejazdów pociągu: dwóch na trasie Tychy-Sosnowiec-Tychy i dwóch na trasie Gdynia-Tczew-Gdynia laureaci konkursu zorganizowanego przez markę będą korzystać z atrakcji w wagonach: barowym, sportowym i koncertowym. W programie przejazdów są m.in.: akustyczny występ Wiktora Dyduły, finalisty The Voice of Poland, nominowanego do Bursztynowego Słowika na Festiwalu Muzyki Polskiej w Sopocie, turnieje piłkarzyków oraz bar z unikatowym wnętrzem inspirowanym 400-letnią historią Tyskich Browarów Książęcych. Znakami rozpoznawczymi Tyskiego Pociągu Świątecznego są czerwone wagony i świetliste neony z hasłem „Przejdźmy na Ty ponad przedziałami”.
- Tyski Pociąg Świąteczny to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń do przechodzenia na Ty. Zgodnie z platformą marki, celem wspólnej podróży jest doświadczanie bliskości, mimo różnic. Szerzymy ten przekaz w dosłownym i symbolicznym wymiarze - łącząc trasą pociągu południe z północą kraju. Mam nadzieję, że pasażerowie przeżyją z Tyskim chwile, które wspomina się latami - mówi o kampanii świątecznej Łukasz Kling, Brand Manager Tyskie.
Idea kampanii nawiązuje do przeprowadzonego przez markę Tyskie w 2019 r. pierwszego w Polsce eksperymentu społecznego - instalacji baru w windzie bloku na warszawskich Bielanach. Tyskie ponownie chce przypomnieć Polakom, że każde miejsce i sytuacja mogą zapoczątkować nowe znajomości i wspólne przeżycia.
Poniżej szczegółowy rozkład jazdy Świątecznego Pociągu Tyskiego:
16.12.2022
Pierwszy Kurs
Tychy 15:51 à Sosnowiec Główny 16:15
Sosnowiec Główny 16:57 à Tychy 17:25
Drugi Kurs
Tychy 19:08 à Sosnowiec Główny 19:48
Sosnowiec Główny 20:20 à Tychy 20:44
18.12
Pierwszy kurs:
Gdynia Główna 17:19 à Tczew 18:01
Tczew 18:24 à Gdynia Główna 18:57
Drugi kurs:
Gdynia Główna 19:26 à Tczew 20:00
Tczew 20:21 à Gdynia Główna 20:54
Pełna trasa przejazdu:
16.12: Tychy, Mąkołowiec, Katowice Ligota, Brynów, Katowice, Katowice Zawodzie, Sosnowiec Główny
18.12: Gdynia Główna, Gdynia Orłowo, Sopot, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Główny, Gdańsk Południowy, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Tczew
Ważne! Pociąg zatrzymuje się tylko na stacjach Tychy – Sosnowiec i Gdynia – Tczew