DB SCHENKER modernizuje i powiększa możliwości operacyjne Oddziału w Poznaniu

DB SCHENKER modernizuje i powiększa możliwości operacyjne Oddziału w Poznaniu

12 sierpnia 2023 | Źródło: DB SCHENKER Poland
PODZIEL SIĘ

DB SCHENKER w ostatnich miesiącach przeprowadził całkowitą przebudowę budynków biurowych Oddziału Poznań. Obecnie pracownicy mają do dyspozycji dwa wyremontowane, komfortowe biurowce o powierzchni 1102 m2  i 755 m2. W pierwszym budynku pracują wszystkie zespoły operacyjne oddziału, które do tej pory funkcjonowały w odseparowanych lokalizacjach. Tu też ulokowana jest powiększona szatnia dla pracowników terminalu. Drugi biurowiec to miejsce pracy m.in. członków zespołów centralnych, działu handlowego i pracowników agencji celnej DB SCHENKER. Trzeci, niewykorzystywany już budynek biurowy jest rozbierany, dzięki czemu możliwe będzie powiększenie powierzchni operacyjnej Oddziału Poznań o kolejne 2,5 tys. m2. Wartość zrealizowanej przebudowy to ponad 10 milionów złotych.

 

DB SCHENKER modernizuje i powiększa możliwości operacyjne Oddziału w Poznaniu
Fot. DB SCHENKER Poland

 

Remont i optymalizacja przestrzeni biurowej w naszej lokalizacji pociągnęły za sobą nie tylko zmianę wystroju i polepszenie warunków socjalnych, ale także podniesienie jakości pracy i możliwości operacyjnych terminala. Najważniejsza jednak w moim mniemaniu jest możliwość współdziałania wszystkich zespołów operacyjnych oddziału w jednym budynku. To bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość i efektywność współpracy, jeszcze sprawniejszą obsługę kierowców, ale też wzmocniło integrację między zespołami, które do tej pory funkcjonowały w oddzielnych budynkach” - mówi Paweł Grzechowiak, Szef Oddziału Poznań w DB SCHENKER.

 

Fot. DB SCHENKER Poland

 

Od 20 lat dla klientów w Wielkopolsce

Oddział Poznań DB SCHENKER prowadzi operacje w Tarnowie Podgórnym od 20 lat. Zapewnia sprawny przepływ towarów i produktów klientów z każdej części Wielkopolski. Dogodna lokalizacja oraz dobra infrastruktura drogowa umożliwia bezpieczne i sprawne transporty nie tylko do innych polskich miast, ale też na kluczowe europejskiej rynki. Oddział Poznań dysponuje terminalem cross-dockingowym o powierzchni ponad 8800 m2. W lokalizacji na co dzień pracuje ponad 300 osób, są to pracownicy oddziału oraz zespołów centralnych firmy. Każdego dnia z Oddziału Poznań wyjeżdża też blisko 250 kierowców. Dbają oni o dostarczanie przesyłek do klientów w Wielkopolsce, obsługują połączenia liniowe z pozostałymi 17 terminalami operatora w kraju oraz blisko 30 codziennych połączeń międzynarodowych, m.in. na rynek niemiecki, skandynawski, angielski i do krajów Beneluxu. Budynki biurowe oraz terminal Oddziału Poznań zasilane są energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych według standardów Energia 2051.

 

Fot. DB SCHENKER Poland

 

Zatrudniając około 76 100 pracowników w ponad 1 850 lokalizacjach w 130 krajach, DB SCHENKER jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Firma świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, oferuje także kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła. Aby osiągnąć swój ambitny cel neutralności klimatycznej do 2040 roku, dostawca usług logistycznych stale inwestuje w innowacyjne rozwiązania transportowe, odnawialne źródła energii i produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dla swoich klientów.