Pociągi dalekobieżne Deutsche Bahn rzadko spóźniają się o więcej niż godzinę

Pociągi dalekobieżne Deutsche Bahn rzadko spóźniają się o więcej niż godzinę

25 lutego 2024 | Źródło: Deutsche Bahn/bahnblogstelle.net/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Deutsche Bahn boryka się z problemami z punktualnością - podróżujący pociągami ICE i Intercity odczuwają to każdego dnia. Ale jak często dochodzi do poważnych opóźnień?

 

Fot. Deutsche Bahn

 

Opóźnienia są zawsze uciążliwe dla podróżujących koleją - ale szczególnie duże opóźnienia, trwające ponad godzinę, były w ubiegłym roku rzadkością w przypadku pociągów dalekobieżnych. Znaczące opóźnienia wynoszące 60 minut lub więcej miały miejsce na 2,4% przystanków, jak odpowiedziało Federalne Ministerstwo Transportu na pytanie grupy parlamentarnej CDU/CSU, według Deutsche Bahn. Opóźnienia wynoszące 15 minut lub więcej wystąpiły na 18,3% przystanków, a opóźnienia wynoszące 30 minut lub więcej na 8,6% przystanków.

W 2023 r. w całym transporcie dalekobieżnym grupy federalnej z ICE i Intercity odbywały się średnio 823 podróże z 7372 przystankami dziennie. Statystyki dotyczące punktualności operacyjnej uwzględniają czasy przyjazdu na wszystkie stacje. Każdy przystanek, który został osiągnięty z opóźnieniem mniejszym niż 5:59 minut, jest uwzględniany w statystykach jako punktualny. W ubiegłym roku 64 procent przystanków dalekobieżnych zostało osiągniętych na czas, jak ogłosiła kolej. Na ten rok firma wyznaczyła cel punktualności na poziomie 71,5% dla usług dalekobieżnych, ogłosiło ministerstwo.

W związku z tym w ubiegłym roku na całej trasie odwołano całkowicie i bez zastępstwa 2,7% planowanych podróży - biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, takie jak strajki. Zasadniczo, gdy pociągi z pasażerami ruszą,  wyjaśnił niemiecki rząd w swojej odpowiedzi. Jeśli nie jest możliwe kontynuowanie jazdy na zaplanowanej trasie, na przykład z powodu zamknięcia, organizowane są objazdy. Jeśli to również nie jest możliwe, podróż kończy się na stacji docelowej. Następnie poszukiwane są alternatywne opcje podróży.