Rekordowe przewozy CTL w Niemczech

Rekordowe przewozy CTL w Niemczech

15 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Spółka CTL Logistics GmbH, należąca do największego polskiego prywatnego przewoźnika kolejowego w Polsce CTL Logistics, w maju 2012 r osiągnęła rekordowy wynik pod względem masy przewozowej w Niemczech.

Fot. Mikołaj Manowski

Tylko w miesiącu maju przewiozła 300 tysięcy ton ładunków. To zapowiedź bardzo dobrego roku na niemieckim rynku, gdzie z powodzeniem rozwija się CTL.

Od początku roku CTL Logistics realizuje m.in. prestiżowy kontrakt z BSH Bosch Und Siemens Hausgerate na dostawy sprzętu AGD z Łodzi do Nauen koło Berlina. W ubiegłym roku spółka podpisała także wieloletni kontrakt z firmą Konrad Zippel Intermodal zakładający wspólną obsługę przewozów z Hamburga i Bremerhaven do terminali lądowych w Niemczech. Kontynuowana jest też współpraca z dotychczasowymi klientami.

- Nasze sukcesy za Odrą to efekt przyjętej i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju przewozów transgranicznych i poszerzania oferty skierowanej do międzynarodowych koncernów. Osiągamy coraz lepsze wyniki ponieważ, przewozy transgraniczne pomiędzy Polską i Niemcami stały się naszą wizytówką, a marka CTL Logistics jest coraz lepiej rozpoznawalna na niemieckim rynku - mówi Jacek Bieczek, prezes CTL Logistics. - Postawiliśmy na obsługę wymagających, ale prestiżowych klientów - co już owocuje korzyściami. Widzimy satysfakcję naszych klientów z usług, bezpośrednio przekładającą się zarówno na wieloletnie kontrakty jak i dobrą opinię na rynku. Coraz lepsze wyniki CTL GmbH w tym roku oznaczają słuszność obranej przez nas drogi. Dają też ważną informację o kondycji naszych partnerów. Realizowanie przewozów bez przeszkód w trybie ciągłym, sugeruje, że rynek ma się dobrze, a my możemy nadal rozwijać naszą ofertę. Uważam, że logistyka kolejowa w najbliższych latach będzie wychodziła coraz wyraźniej poza granice kraju. Polska, jako kraj tranzytowy, jest ważnym ogniwem transeuropejskich korytarzy, łączących Wschód z Zachodem - dodaje Bieczek,

- Pracujemy dla szerokiego spektrum klientów z branży budowlanej, chemicznej, paliwowej, AGD oraz innych.  Przewozimy pokaźne ilości towarów w ruchu transgranicznym. W kwietniu uruchomiliśmy przewozy kruszyw dla jednego z wiodących niemieckich producentów. Łącznie jako CTL GmbH odnotowaliśmy 50 proc. wzrost przewozów w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym - mówi Mariusz Mik, członek zarządu CTL Logistics GmbH w Niemczech  i CTL Logistics w Polsce. - Począwszy od stycznia tego roku obserwujemy sukcesywny wzrost naszych wyników. Spodziewamy się, że podobnie jak w maju również w czerwcu osiągniemy podobny pułap 300 tys. ton.  Majowy wynik był najlepszym wynikiem miesięcznym w historii niemieckiej spółki CTL Logistics GmbH – dadaje Mik.

Przewozy towarowe między krajami, to jeden z najważniejszych elementów logistyki kolejowej CTL Logistics. Przewoźnik korzysta z dobrze rozwiniętej sieci infrastrukturalnej, w tym terminalowej, na terenie Niemiec oraz z dogodnego położenia Polski, jako państwa tranzytowego. Analitycy rynku transportowego przewidują wzrost tonażu w przewozach kolejowych w Niemczech o ok. 12-15 mln ton rocznie. Szacuje się, że wszyscy przewoźnicy operujący na tym rynku w 2012 roku osiągną  blisko 400 mln ton.  Rocznie przez granicę polsko-niemiecką w ruchu kolejowym przewozi się ok. 8-10 mln ton ładunków. Udział CTL Logistics w tym rynku wynosi ok. 20 proc. CTL Logistics oprócz tranzytu między Niemcami a Polską świadczy także usługi transgraniczne między Polską a Czechami oraz Polską i Wschodem poprzez Białoruś.