Sytuacja na śląskich torach w środę

Sytuacja na śląskich torach w środę

02 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak poinformował Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich 430 połączeń przewidzianych w dzisiejszym rozkładzie jazdy będzie realizowanych przez składy pociągowe a 24 przez zastępczą komunikację autobusową.

Sytuacja na śląskich torach w środę
Fot. Kuba Batorowicz

Do godz. 9.00 wystąpiły dwie awarie pociągów, co spowodowało, że kilka połączeń na linii Katowice – Tychy Lodowisko – Sosnowiec doznało opóźnień.

Linie obsługiwane przez autobusy to Czechowice-Dziedzice – Pszczyna – Rybnik - Wodzisław Śląski (10 połączeń) oraz Częstochowa – Lubliniec (14 połączeń). Na trasie z Czechowic do Rybnika autobusy znikną wraz z korektą rozkładu, która nastąpi 9 lutego 2013 r. Natomiast w tej drugiej relacji przewoźnik zamierza czekać aż zostaną zakończone prace remontowe prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Jeszcze przez kilka miesięcy nie będzie się opłacało uruchamiać na tym odcinku pociągów, gdyż prędkość handlowa jest zbyt mała i nie spełnia oczekiwań pasażerów – tłumaczy rzecznik KŚ.  

Obecnie Koleje Śląskie mają do dyspozycji 47 składów, które kursują na liniach w regionie. - To wystarczająca liczba pojazdów do realizacji połączeń pasażerskich na odpowiednim poziomie – zaznacza Maciej Zaremba. Tabor wyłączony z ruchu to 15 jednostek, z czego 3 przechodzą przegląd na poziomie pierwszym. W rezerwie pozostaje 8 pojazdów.