PKP IC ponownie przekłada przetarg na Pendolino II

PKP IC ponownie przekłada przetarg na Pendolino II

15 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity po raz drugi przesunęło dzień, do którego producenci mogą składać oferty na dostawę 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Nowy termin składania ofert to 15 marca 2013 r.

PKP IC ponownie przekłada przetarg na Pendolino II
Fot. Mikołaj Manowski

Początkowo otwarcie kopert na dostawę „Pendolino II”, miało nastąpić 29 stycznia 2013 r. Ze względu na liczne zastrzeżenia co do treści zamówienia ze strony producentów PKP Intercity dokonał modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz przełożyło termin składania ofert na 20 lutego 2013 r.

W środę, 13 lutego 2013 r. PKP Intercity ponownie opublikowało zmienioną specyfikację istotnych warunków zamówienia i jednocześnie przesunęło termin składania ofert na dzień 15 marca 2013 r.

Zapytaliśmy przewoźnika o powody koljengo przesunieca terminu. - Otrzymaliśmy kolejne pytania odnoszące się do specyfikacji zamówienia. - powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik PKP Intercity. - W związku z koniecznością udzielenia odpowiedzi  pytającym i dla zachowania jakości tego postępowania termin składania ofert został przesunięty na marzec 2013 r. - dodała

Na pytanie jacy producenci założyli kolejne pytania do SIWZ nie uzyskaliśmy już odpowiedzi. - Nie mogę wskazać jakie podmioty zadawały pytania. Do czasu złożenia ofert informacja ta pozostaje niejawna - odpowiedziała Czemerajda.