Pracownik warszawskiej SKM opracował kompendium wiedzy o „ezetach”

Pracownik warszawskiej SKM opracował kompendium wiedzy o „ezetach”

14 października 2017 | Źródło: SKM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Na co dzień, od wielu lat zajmuje się utrzymaniem pojazdów szynowych w warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Michał Przybyszewski, bo to o nim mowa, przygotował i opracował książkę wydaną nakładem Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, zawierającą kompendium wiedzy o budowie, zasadach utrzymania i obsłudze elektrycznych zespołów trakcyjnych użytkowanych w Polsce.

Fot. SKM

Bogato ilustrowana publikacja skierowana jest do maszynistów pojazdów trakcyjnych, pracowników warsztatów utrzymania oraz uczniów szkół średnich o profilu kolejowym. W zwięzły i przystępny sposób opisane są w niej: część mechaniczna taboru, wytwarzanie sprężonego powietrza i hamulce, obwód główny, obwody pomocnicze, a także różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Znajdują się tam również podstawowe wiadomości z zakresu utrzymania pojazdów trakcyjnych.

Książkę Pana Michała pt. „Elektryczne zespoły trakcyjne. Budowa, działanie, zasady utrzymania i obsługi” można nabyć w księgarniach na terenie całego kraju oraz poprzez stronę internetową wydawnictwa WKŁ.